Mašinac sa dubokog dna kreće u borbu u plej autu (VIDEO)

I u poslednjem 14. kolu regularnog dela prvenstva fudbalerke Mašinca su doživele poraz. Ovoga puta na stadionu na Delijskom visu bolja je bila ekipa Spartaka DOO i trijumfovala rezultatom 0:3(0:1).

Potajno su se nadale “zelene” da je ovo meč u kome će možda moći da se dokopaju zlaata vrednih bodova, ali bile su daleko od tog cilja. Osim želje i borbenosti one nisu uspele da pruže ništa, a to definitivno nije dovoljno trijumf protiv talentovane ekipe iz Subotice.

Strelci za goste bili su Olivera Arsenin u 44., Maša Ninković u 75. i Anđela Radonjić u 87. minutu. O nemoći domaćih govori i podatak da za 90 minuta igre nisu uspele da ozbiljnije ugroze gol Subotičanki.

U nastavku sledi još 6 kola borbe u ple autu. Mašinac u tu borbu kreće sa samog dna sa samo jednom pobedom i 13 poraza u prvih 14 kola. Da li će uspeti “zelene” da nadoknade 6 bodova zaostatka za pretposlednjiom Vojvodinom i izbore se za baraž ili će se ipak, nakon mnogo godina uspeha I bitisanja u samom vrhu srpskog fudbala, preseliti u niži rang? Po prikazanom mnogo je bliža druga opcija, ali kako kažu u redovi Mašinca: “Nada zadnja umire”.

U prvom kolu plej auta fudbalerke Mašinca gostovaće ekipi Radničkog 1923 iz Kragujevca.