Mašinac remizirao sa Vojvodinom (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca remizirale su na svom terenu sa Vojvodinom rezultatom 1:1, u sklopu 12. kola Superlige Srbije.

U prvoj utakmici prolećnog dela u eliti, Nišlijke su odigrale dosta dobro prvo poluvreme, a istom merom uzvratile su i gošće iz Novog Sada. Delovalo je da će malobrojna publika uživati tokom svih 90 minuta, ali, nažalost, nije bilo tako. Ekipe su u nastavku bile poprilično bezidejne, igra je bila rastrzana, sa dosta prekida. Na kraju je ostao rezultat aktuelan iz 15. minuta, pa se bod čini kao prava mera.

Duel na hladnom i izuzetno vetrovitom Delijskom visu otpočeo je žustrim akcijama na oba kraja terena. Domaći sastav želeo je da što pre stigne do prednosti, a to mu je pošlo za nogom već u sedmom minutu. Lopta se nakon duže akcije o odbila do protivničke odbrane, grešku iste iskoristila je lucidna Milena Brajović, koja je najpre oduzela loptu, a potom se našla u jedan na jedan situaciji sa Đukićevom. Šutirala je, lopta je potkačila golmana, ali je ipak završila u mreži.

Vojvodina ubrzo zatim preuzima primat. Igrao se 15. minut kada je Milica Stojić pogodila za 1:1. Akcija se odvijala po desnom boku, nije delovalo da će biti naročito opasno, centaršut je poslat u kazneni prostor, lopta je preletela celokupnu odbranu niške ekipe, kao i Stankovićevu na golu, a onda se neplanirano i nespretno odbila od noge Stojićeve i uz pomoć desne stative završila u golu.

Nekoliko minuta kasnije dobru šansu da vrati prednost Mašincu nije iskoristila kapiten Kristina Krstić. Ona je na centaršut koji je doleteo iz kornera odreagovala tako što je uputila snažan udarac glavom. Bilo je jako, ali ne i dovoljno precizno. Lopta je nisko proletela tik pored desne stative.

U drugom poluvremenu nije bilo stopostotnih šansi. Igra je bila dosta rastrzana, činilo se da bod više odgovara ekipi Vojvoidine, koja se znalački povukla. Mašinac nije imao dovoljno kvaliteta niti snage da se odupre jakom bloku protivnika i time ugrozi gol. Glavni sudija Jelena Međedović u nekoliko navrata na očigled svih prisutnih, svojim greškama oštetila je domaći sastav, a na prigovor predsednika Mašinca Perice Krstića odreagovala je žutim kartonom, uz pretnju da će pokazati i crveni.

Na kraju konačnih Mašinac-Vojvodina 1:1.

„Zelene“ u narednom kolu gostuju Slogi u Zemunu, a taj duel na programu je idućeg vikenda.

tekst: Petar Dubljević

SUPERLIGA SRBIJE ZA FUDBALERKE, DVANAESTO KOLO: MAŠINAC-VOJVODINA 1:1 (1:1)