Mašinac poklekao i pred Kragujevčankama i izgubio sve šanse za opstanak

Fudbalerke Mašinca su sada i teoretski izgubile šansu da zadrže Superligaški status. Nakon poraza od kragujevačkog Radničkog rezultatom 1:4(1:3) dva kola pre kraja zaostaju 8 bodova za pretposlednjom Vojvodinom, tako da je ispadanje u niži rang neizbežno.

Meč sa ekipom Radničkog fudbalerke Mašinca su otvorile fenomenalno, i već u prvom napadu u 30. sekundi meča stižu u vođstvo lepim golom mlade Ane Stojanović. Mećutim do kraja poluvremena gošće sa tri pogotka preokreću rezultat. Prvo je Čingelić u 14. minutu savladala Vanju Stanković, a onda je to dva puta uradila i Marija Vuković u 18. i 33. minutu.

U drugom poluvremenu tempo igre je pao, domaće igračice nisu imale snage za preokret, a gošće su bile zadovoljne rezultatom, pa se mreža zatresla još samo jednom i to u 53. minutu, kada je lopta koju je ka golu uputila Sara Simonović, zakačila Tijanu Popović i prevarila golmanku Mašinca za konačnih 1:4.

Do kraja fudbalerke Mašinca igraju još dve utakmice u narednom kolu gostuju TSCu, a u poslednjem od svojih navijača, ali i Superlige opraštaju se u meču sa Vojvodinom.