Mašinac zaustavljen u četvrtfinalu Kupa Srbije (VIDEO)

Za samo četiri dana Mašinac je dva puta dočekao ekipu TSC-a. Nakon remija u prevenstvenom meču u subotu, u četvrtfinalu Kupa bolja je bila ekipa iz Kanjiže i trijumfovala je rezultatom 2:1(0:0).

U još jednom izjednačenom i borbenom meču, domaće su imale više od igre, ali su zbog nepažnje u odbrani i dva nesmotreno skrivljena penala praktično častile gostujuću ekipu.

Prvo je u 13. minutu Jelena Stevanović bespotrebno faulirala Minu Kecman na samoj ivici šesnaesterca, pa je odlična Jasmina Mickoski nakon dosuđenog prekršaja ipak pokazala na belu tačku. Kazneni udarac je upravo izvela Kecman i dovela gošže u vođstvo.

Inicijativu i bolju igru niške fudbalerke u 40. minutu pretvaraju u izjednačenje. Dugu loptu Sanje Krstić iskoristila je Milijana Pavlović i rutinski je smestila u mrežu za 1:1.

Udrugom poluvremenu bilo je još manje izglednih prilika za gol, pa je još jedan skrivljeni penal domaćih rešio pitanje pobednika. Ovog puta neoprezna je bila Ana Stojanović, koja oborila Milicu Vešić. Siguran egzekutor najstože kazne bila je Božana Božić za novo vođstvo i pobedu gošći – igrao se 60. minut.

Pokušavale su fudbalerke Mašinca do kraj da dođu barem do izjednačenja, ali osim par poluprilika nisu uspele ništa više da urade.

Nakon ispadanja iz Kupa fudbalerke Mašinca vraćaju se obavezama u plej autu Superlige i već za vikend gostuju Vojvodini u Novom Sadu.