Mašinac pobedom nad Požarevcom do drugog mesta (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca ostvarile su šestu prvenstvenu pobedu u sezoni. Kao što se očekivalo, devojke koje sa klupe predvodi Perica Krstić su na svom terenu, u susretu devetog kola Superlige, savladale Požarevac rezultatom 6:1.

Nišlijke su terensku inicijativu krunisale pogotkom u 18. minutu. Milica Stanković, koja je prošla po desnoj strani, nesebično je uposlila Anu Lilić, a lopta je nakon što je udarila u jednu pa u drugu stativu završila u golu.

Samo dva minuta kasnije Aleksandra Zlatanović  našla se u situaciji jedan na jedan sa Tanjom Đapić, koja je odlično intervenisala, međutim, lopta je došla do Anđele Šarac, a ova je odličnim udarcem sa oko 25 metara udvostručila vođstvo svog tima.

Do kraja prvog dela igre, tačnije u 38. minutu, viđen je još jedan pogodak u mreži Požarevca. Nakon prodora po levoj strani, Aleksandra Zlatanović je ispred protivničkog gola pronašla Milicu Stanković, njen udarac je zaustavila Tanja Đapić, ali je na odbijenu loptu natrčala Andrijana Pejčić i sprovela je u mrežu.

Na samom početku drugog dela gošće su postigle, ispostaviće se, utešni pogodak. Anja Ševo je povukla kontranapad i asistirala Danici Jenić, koja je matirala nemoćnu Vanju Stanković.

Pet minuta kasnije Andrijana Pejčić je udarcem sa ivice šesnaesterca po drugi put na susretu zatresla protivničku mrežu.

„Zelene“ su u samom finišu postigle još dva pogotka. Prvo je Aleksandra Zlatanović u 84. minutu, posle centaršuta Tamare Marković, iskoristila grešku Tanje Đapić, da bi samo minut kasnije, Isidora Vučković dubinskom loptom pronašla Zlatanovićevu, koja je asistirala Ani Lilić, a ova svojim drugim pogotkom postavlja konačan rezultat.

Ovom pobedom ekipa Mašinca probila se na drugo mesto superligaške tabele ispred Crvene Zveze sa kojom se upravo sastaje u narednom kolu.

Meč Crvene Zvezde i Mašinca na programu je za dve nedelje pošto predstoji pauza u prvenstvu zbog utakmica reprezentacija.