Mašinac definitivno ostaje u Superligi (VIDEO)

Fudbalerke niškog Mašinca opstale su u Superligi Srbije. Nakon ubedljive pobede nad Kolubarom u Lazarevcu u prvom meču baraža (3:0), Nišlijke su u revanšu na Delijskom visu remizirale rezultatom 1:1 i sa ukupnih 4:1 sačuvale superligaški status.

Domaći tim je od samog starta imao terensku inicijativu, uz nekoliko soldinih udaraca ka golu. Gosti iz Lazarevca nisu pokazali mnogo toga.

Mašinac je poveo golom Maše Rančić u 35. minutu. Protivničke fudbalerke vratile su loptu skroz nazad do golmana Sandre Milojević, koja je zatim uputila kratak pas po zemlji ka Slađani Vejnović, ona se spetljala, a na nju natrčala Milena Brajović i oduzela joj loptu, krenula u prostor i uputila dodavanje ka Rančić, koja se nalazila na desnoj strani, a ova uz malo poteškoća sa prijemom lopte istu poslala u nebranjeni deo mreže.

U nastavku je viđeno još nekoliko dobrih šansi na obe strane. Ipak, gošće iz Lazarevca stižu do izjednačenja u 82. minutu. Bio je prekid na više od 30 metara iskoso od gola Mašinca, centaršut je uputila Ivana Bobić, a nakon nespretne intervencije Maje Jović gol je postigla Slađana Vejnović.

Na kraju konačnih Mašinac-Kolubara 1:1.

Od ranije je poznato da će učesnik Superlige od naredne sezone biti kragujevački Radnički, koji je mesto u eliti stekao tako što je prvoplasiran u Prvoj ligi. Poznato je i da će u niži rang Zvezda B, koja je sezonu u najjačem rangu okončala kao ubedljivo poslednja na tabeli sa svega pet bodova.

Nova sezona u Superligi trebalo bi da startuje krajem avgusta.

Kristina Krstić se oprostila od Mašinca

Nakon više od 20 godina provedenih u Mašincu, stameni napadač i kapiten Kristina Krstić, odigrala je svoju poslednju utakmicu u „zelenom“ dresu.

Ona je za Mašinac sakupila 328 nastupa i postigla 223 gola. Za prvi tim je debitovala sada već davnog 10. septembra 2005. godine u pobedi nad Slogom (2:0). Učestvovala je u osvajanju četiri titule šampiona naše zemlje, beležila nastupe u Ligi šampiona, a prošla je i sve selekcije reprezenatcije Srbije.

Kristina Krstić se tako zlatnim slovima upisala u prebogatu istoriju kluba sa Delijskog visa.

tekst: Petar Dubljević

Niš, 18. juna. Stadion ŽFK Mašinac. Gledalaca: 400.

Glavni sudija: Milica Milovanović (Kragujevac).

Strelci: 1:0 Rančić 35. – 1:1 Vejnović 82.

MAŠINAC: Jović, Filipović, Milosavljević, Rančić, K. Krstić, Vasiljković, Stevanović, Brajović, Ivanović, Pavlović, Popović.

KOLUBARA: Milojević, Radovanović, Mitrović, Jovanović, Vejnović, Milinović, Perlinac, Sretenović, Lazarević, Vučetić, Bobić.