KRK 2023: Zvezda sigurno do polufinala (VIDEO)

Pobedom u četvrtfinalnoj utakmici Crvena zvezda je zakazala četvrti “večiti derbi” ove sezone.

U četvrtfinalnoj utakmici Kupa “Radivoj Korać” u Nišu Crvena zvezda je savladala ekipu Borca rezultatom 89:64. Osim prve četvrtine u kojoj je Borac bio bolji protivnik, Zvezda je ostatak meča uspešno kontrolisala i stigla je do sigurne pobede.

Crvena zvezda je povela sa četiri brza poena Petruševa, ali je usledio odgovor Čačana serijom 9:0. Borac je šest minuta kontrolisao igru i naterao Duška Ivanovića da zatraži minut odmora kada je njegova ekipa guila 17:6. Nakon saveta trenera znatno angažovanija igra crveno-belih na obe strane terena i do kraja prve četvrtine prednost Čačana se istopila, ali je Borac ipak zadržao vođstvo posle 10 minuta igre, bilo je 19:17.

Pre svega dobrom odbranom kojom je Borac u prvih devet minuta drugog perioda svela na samo šest postignutih poena, Zvezda je stigla do preokreta i preuzela je kontrolu meča. Borac je sa dve vezane trojke u poslednjem minutu košgeterski “spasio” četvrtinu, a na poluvremenu je rezultat bio 35:31 za Zvezdu.

Skraćena rotacija Borca uzela je maha već u trećoj četvrtini, Čačani su igrali bez tri važna igrača, Lešića, Todorovića i Čarapića. Zvezda je zaigrala sigurno, trio Vildoza-Kampaco-Nedović je diktirao tempo utakmice i najviše je zaslužan za 29 postignutih poena Zvezde u ovom periodu utakmice.

U poslednjem periodu je Zvezda mirno privela utakmicu kraju, nije dopustila Čačanima nijednog trenutka da ugroze sigurnu pobedu crveno-belih. Na kraju je rezultat bio 89:64.

Prvi polufinalni par Kupa “Radivoj Korać” čine ekipe “večitih rivala, a njihov duel zakazan je za drugi termin u subotu, od 21 čas u niškom “Čairu”.

Crvena zvezda – Borac 89:64 (17:19, 18:12, 29:17, 25:16)

Crvena zvezda: Vildoza 18, Lazarević, Kampaco 10, Mitrović 4, Lazić 5, Martin 6, Dobrić 10, Ilić 4, Nedović 13, Marković 6, Kuzmić 2, Petrušev 11. Trener: Ivanović

Borac: Boldvin 11, Ćurčić 3, Glišić, Nikolić 3, Tomašević 6, Gagić 14, Kočović, Novaković, Radonjić 14, Hejl 13. Trener: Mijatović