KRK 2023: Mega preko Vojvodine do polufinala

Ekipa Mege je drugi polufinalista ovogodišnjeg Kupa Radivoja Koraća. Oni su porazili novosadsku Vojvodinu rezultatom 75-62.

Oni su, kao I ranije tokom dana Partizan, opravdali ulogu favoritu u četvrtfinalnom duelu. U borbi za finale sastaće se sa pobednikom duela FMP – Partizan, koji je na rasporedu u petak.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Amar Rori sa 13 poena. Matej Rudan je dodao 12, a Malkolm Kazalon 11. U redovima Vojvodine odličan meč odigrao je Dušan Beslać koji je ubacio 23 poena, uz 5 skokova, te ukupnim indeksom korisnosti 26.

Uvodni minuti meča pripali su košarkašima Vojvodine koji su hrabro I odvažno startovali utakmicu. Raspoložen je bio reprezentativni kandidat Dušan Beslać, koji je demonstrirao sve svoje kvalitete u uvodnim minutima meča. No, prednost Novosađana potrajala je do finiša prve četvrtine. Izabranicima Marka Baraća je bilo potrebno nekoliko minuta da se adaptiraju na stil igre protivnika, te su već do kraja ove deonice preokrenuli 19:18.

I druga deonica pripala je predstavniku ABA lige. Oni su dobro naplatili agresivnu igru u odbrani, te lakim poenima iz tranzicije kažnjavali svaku protivničku grešku. Ekipa Vojvodine nije posustajala i gubila motivaciju, te je iz svakog poseda težila da izvuče maksimum, pa je nakon 20 minuta igre imala pristojan rezultataski zaostatak 38:44.

Sasvim solidan otpor pružili su Novosađani I u trećem kvartalu. Beslać je sa još par odličnih poteza I rešenja u napadu pokazao zbog čega je privukao pažnju selektora Svetislava Pešića. No, Baraćevi puleni su ponovo igrali jako dobro u odbrani, te dobro kontrolisali defanzivni skok, pa je posle 30 minuta košarke na semaforu Čaira stajalo 63:52 za nominalnog domaćina na ovom meču.

Ponestalo je goriva u rezervoaru Vojvodine, tako da novosadski tim nije uspeo da unese ni minimalnu dozu drame u poslednjem kvartalu. Igrači Mege su sigurno čuvali dvocifrenu prednost, te prilično lako čekirali polufinalnu kartu. Na kraju, beogradski tim trijumfovao je rezultatom 75:62.

MEGA MIS – VOJVODINA 75:62 (19:18, 25:20, 19:14, 12:10)

Hala Čair, Niš

Mega MIS: Milenković, Branković 7, Rudan 12, Uskoković 6, Kazalon 11, Đurišić 8, Kovačević 8, Cerovina 5, Rori 13, Mušikić 5, Stefanović

Vojvodina: Banjac, Beslać 23, Nedeljkov 9, Ljubičić 9, Pešaković, Šajin 19, Marjanović, Mitrović, Živković, Čampara, Stanojević, Jovović 2