KRK 2023: Partizana rutinski na startu (VIDEO)

Košarkaši Partizana prvi su polufinalisti ovogodišnjeg Kupa Radivoja Koraća, koji se 18. put održava u Nišu. Crno-beli su opravdali ulogu favorita i lako savladali Spartak iz Subotice rezultatom 91:69.

Izabranici Željka Obradovića sigurno su započeli pohod na prvi ovosezonski trofej. Uz blage poteškoće u određeniim fazama meča, oni su opravdali ulogu favorita i u polufinalu čekaju boljeg iz meča Crvena zvezda – Borac.

Tandem visokih igrača Matijas Lesor – Zek Ledej bili su nezaustaviljivi na ovom duelu. Američki krilni centar upisao je dabl-dabl učinak sa 14 poena i 11 skokova, dok je francuski centar ubacio 17 poena. U taboru Spartaka, bolji od ostalih bio je Andrija Bojić sa 17 poena i 8 skokova.

Nominalni gosti na ovom meču bili su ravnopravni takmac u najvećem delu prve četvrtine. Igrači Partizana su malo letargično otvorili ovaj meč, pa su Subotičani bili u egalu tokom najvećeg dela uvodnog kvartala. Crno-beli su tek u finišu „dodali po gasu“ i nakon 10 minuta vodili 23:16.

Zahuhtala se ekipa Željka Obradovića i u početnim minutima drugog perioda stekla osetniju prednost. Fizičku dominaciju na svim pozicijama su košarkaši Partizana veško eksploatisali i povećavali rezultatski suficit iz minuta u minut, pa se na petnaestominutni odmor otišlo sa rezultatom 53:34.

U trećem kvartalu mnogi su mislili da će crno-beli dotući subotički sastav, ali su izabranici Željka Lukajića pokazili da su žilava ekipa i i odlično su se nosili sa favorizovanim protivnikom. U pojedinim delovima ovog kvartala predstavnici Košarkaške lige Srbije su čak bili i bolji rival, ali se u završnih 10 minuta ipak ušlo sa osetnom prednošću Partizana 73:53.

Poslednja četvrtina bilo je rutinsko odrađivanje posla za Obradovićevu četu, a priliku da debituju u crno-belom dresu dobili su golobradi Drezgić i Mikić. Na kraju, pobeda Partizana 91:69.

PARTIZAN – SPARTAK SUBOTICA 91:69 (23:16, 30:18, 20:19, 18:16)

Hala Čair, Niš

Partizan: Vukčević 9, Ledej 14, Drezgić 2, Avramović 13, Panter 3, Smailagić, Egzum 8, Mikić, Naneli 6, Lesor 17, Trifunović 5, Anđušić 14

Spartak Subotica: Hardy 7, Jugović 13, Ilkić 2, Prlja, Dodić 3, Milisavljević 9, Gazibegović, Bojić 17, Danilović 15, Cvetinović 1, Sokolović 2, Barna