Još jedna solidna partija Radničkog i još jedan poraz !?!

Još jedan (peti) poraz fudbalera Radničkog u prvih šest kola Superlige. Ovoga puta protiv niškog tima slavio je Javor u Ivanjici rezultatom 1:0(1:0). Strelac jedinog pogotka na meču bio je Petar Gigić u 25. minutu.

Još jednom su niški fudbaleri imali inicijativu, stvorili više prilika, ali na kraju se broje golovi, a tu je Radnički bio u zaostatku. Skupo ih je koštalo jedno “spavanje” u odbrani u sredinom prvog poluvremena, kada su Basile i Vojnović zaboravili na Gigića što je  napadač Javora vešto iskoristio i doneo sva tri boda svome timu.

Napadao je “niški Real” i čini se da je zaslušio barem bod, ali falila je završnica. Najbliže izjednačenju Radnički je bio u pslednjim trenutcima utakmice kada je posle udarca glavom Jamkama Basilea golman Javora, Strahinja Manojlović, krajnjim naporom uspeo da sa linije izbaci loptu praktično iz gola.

Nakon ovog kola sledi reprezentativna pauza koja će dobro doći ekipi iz Niša da reše probleme i u nastavku probaju ne samo da igraju već i da osvajaju bodove. Prvu priliku će imati već za dve nedelje kada na Čair dolazi ekipa IMT-a.