Fer-plej ubedljiv u gradskom derbiju

U gradskom derbiju Prve muške regionalne lige Fer-plej je ubedljivo savladao ekipu Niša rezultatom 90:66. Tim Ljubiše Damjanovića je tom pobedom zadržao vodeću poziciju u ligi pet kola pre kraja takmičenja.

Korak sa liderom još uvek drži Morava koja je u Leskovcu savladala Aktavis akademiju 86:65. Tim iz Vladičinog Hana do kraja prvenstva čeka eventualnu grešku Fer-pleja da bi zauzeo vodeću poziciju u ligi koja vodi u viši rang.

Kako izgleda, iz borbe za najviši plasman ispao je Radnik, Surduličani su poraženi u Boru 70:63 i sada za vodećim dvojcem zaostaju dve pobede.

Treći niški prestavnik u ligi, OKK Junior, zabeležio je vrednu pobedu nad Jastrepcem 78:59 i napravio još jedan korak napred u borbi za opstanak. Mladost je u Beloj Palanci savladala Dimitrovgrad 77:71, dok je Jablanica pobedila Sokobanju 83:55.