Đonlić neprikosnoven u Babušnici (VIDEO)

U Babušnici je odigran 3×3 turnir u okviru prvenstva Srbije. Turnir je tradiconalan, i u subotu su se po šesti put okupili najbolji basketaši, ne samo iz jugoistočne Srbije, nego i iz šireg regiona naše države. Učestvovalo je više od 20 ekipa u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji. Turnir je odigran u samom centru Babušnice na otvorenom terenu koji ispunjava najviše standade za ovaj sport. Vreme je bilo idealno za igru, a publika je po običaju bila na visokom nivou i motivisala je sve učesnike da daju maksimum.

U juniorskoj konkurenciji do pobede je došla ekipa Z-mobile iz Niša, u finalu je bila bolja od mladića iz ekipe Moj stan 010, ali je teži zadatak imala u polufinalu, kada je savladala ekipu 40+ od basketaša iz Beograda. Nišku ekipu predstavljali su mladi košarkaši niških klubova – Luka Drašković, Ognjen Milković, Petar Ćirić i Nikola Petrović. Drašković je izabran za najboljeg igrača turnira.

Seniorski turnir je bio veoma ujednačen, a pobedila je ekipa Ekvilibrijum iz Pirota. Nju su činili bivši i aktuelni košarkaši drugoligaša KK Pirot – Nikola Đonlić, Borko Đorđević, Urođ Nešić i Martin Matović. U finalu su slavili protiv ekipe Kruševca, a treće mesto je osvojio Neradnički iz Niša. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Nikola Đonlić kome je ovo bio peti osvojeni turnir u Babušnici, uz podatak da prošle godine na njemu nije učestvovao. Đonlić je u Babušnicu došao samo dan posle učešća na završnici Kupa Srbije u basketu koji je održan na Zlatiboru.

Uz osvojenu ekipnu titulu, Đonlić se kući vratio i sa trofejem za najboljeg trojkaša turnira. U takmičenju u brzom šutiranju trojki Đonlić je za 30 sekundi imao osam pogodaka i bio je najbolji od 20 prijavljenih takmičara.

Pobednici u seniorskoj konkurenciji su osvojili nagradu od 100.000 dinara, drugoplasiranoj ekipi pripalo je 30.000, a trećeplasiranoj 20.000 dinara.

Babušnica je jedan od retkih turnira na kome i juniorima daju novčane nagrade, niški basketaši su se vratili kući sa 20.000 dinara. Kao i uvek, Babušnica je opravdala epitet dobrog organizatora. Na izuzetno lepom terenu u samom centru varošice okupilo se mnogo ljubitelja košarke, ali i običnih prolaznika, željnih sportskih događaja u njihovom okruženju. Pokrovitelj turnira bila je Opština Babušnica.