Čumić vodio Radnički do preokreta u goleadi protiv Rada (VIDEO)

U prvom meču na Čairu posle tromesečne pauze Radnički je u meču lišenom rezultatskog značaja savladao ekipu Rada, rezultatom 4:3(2:2).

Gosti su u meč, odigran po pred malim brojem gledalaca, ušli znatno bolje i posle par propuštenih prilika dolaze u vođstvo preko Trifunovića u 11. minutu. Već u 20. na semaforu je stajalo 0:2 – strelac Andrija Kaluđerović.

U nastavku prvog dela igre domaći se bude i prvo posle velike greške mladog Dobrijevića Čumić smanjuje na 1:1, a zatim, već u 30. minutu preko Mihajlovića stižu do izjednačenja. Do kraja prvog dela Nišlije su mogle i do kompletnog preokreta, ali su gosti imali sreće pa se na odmor odlazi sa rezultatom 2:2.

Drugi deo je krenuo opet kao i prvi, gosti napadaju i brzo dolaze do novog vođstva. U  51. minutu Kaluđerović vraća prednost Beograđanima 2:3.

Samo 4 minuta kasnije rezervista Stefan Mitrović vraća rezultat u egal.

A onda u 61. minutu desio se detalj koji je “presekao” sve igrače i igru stavio u drugi plan. Naime, posle jednog bezazlenog duela Čumića i Strahinje Tanasijeviča, odbrambeni igrač ostao je da leži na travi sa očigledno teškom povredom noge. Prizor je bio potresan, pa je igračima trebalo dosta vremena da se povrate od “šoka”.

Igra je zato izgubila na tempu i lepršavosti i ko zna da li bi se išta promenilo da u  77. minutu Nemanja Petrović nesmotreno nije dobio drugi žuti karton i goste ostavio na terenu brojčano oslabljene.

Radnički to koristi da u 86. minutu preko raspoloženog Nikole Čumića stigne do sva tri boda.