Bačka dugo odolevala, Radnički ipak u četvrtfinalu Kupa (VIDEO)

Radnički se plasirao u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto je savladao OFK Bačku na Čairu rezultatom 2:0. Strelci za Nišlije bili su Dušan Pantelić u 74. minutu i Vladimir Đilas u 77.

Po idealnom vremenu za igru, ali i pred veoma malim brojem gledalaca, fudbaleri Radničkog dugo su se mučili da probiju “bedem” Bačke, ali su u drugom poluvremenu u tri minuta rešili pitanje pobednika.

Napadali su domaći tokom celog meča, i stvorili veliki broj prilika za gol, ali što svojom dekocentracijom, što odbranama golmana gostiju Alekse Ćirića, realizovali su tek dve i to u završnoj fazi meča..

Golman Ćirić prvo je “skinuo” udarac Filipa Kneževića u 18. minutu, a potom je kao pobednik izašao u dve situacije 1 na 1. Prvo protiv Kneževića u 35. minutu, a potom i sa Nikolom Čumićem dva minuta kasnije. Oprobao je udarac u poslednjim sekundama prvog poluvremena Nermin Haskić, ali je bio neprecizan.

U drugom poluvremenu ista slika na terenu. Inicijativa Nišlija, i totalna defanziva i namera da se dođe do penala od strane gostiju. Veliku priliku u 56. minutu imao je Lazar Đorđević, šutirao je sa pet metara, ali je prebacio ceo gol.

Tri minuta kasnije, centrirao je Čumić, pronašao je Haskića, a njegov udarac glavom sa pet metara završio je preko gola.

Dušan Pantelić je u 74. minutu razbio “bunker” gostiju i doneo prednost Radničkom. On je dobio odličan pas u prazan proctor od Bondarenka i rutinski poslao loptu u mrežu.

Čim je završio proslavu vodećeg pogotka, Pantelić je uz Čumića napustio igru, dok su na teren ušli iskusni asovi, miljenik domaće publike Saša Stojanović i korpulentni centarfor Vladimir Đilas. Nepun minut im je bio potreban i po jedan kontakt sa loptom da dupliraju prednost Nišlija. Centrirao je Stojanović sa leve strane, a Đilas bio neumoljiv I sa nekih 6 metara od gola glavom zakucao u mrežu gostiju.

Do kraja smo videli još po jednu priliku na obe strane, ali do promene rezultata nije došlo pa su se Nišlije očekivano plasirale u četvrtfinale Kupa Srbije.

Trener Radničkog Milorad Kosanović bio je zadovoljan nakon meča.

-Ja sam u najavi rekao da je Bačka mnogo bolji tim nego što to pokazuje tabela Prve lige Srbije. Težak meč smo odigrali, ali smo zasluženo pobedili. Igralo se po velikoj vrućini, kao da je avgust i to se osetilo. Imali smo u prvom poluvremenu dosta šansi da ranije rešimo utakmicu, nismo ih iskoristili, a oni su se dobro i organizovano branili. Raduje me naš pristup u nastavku. Nismo paničili, kvalitetno smo osvajali prostor i golovi koje smo dali bili su neminovnost. Idemo dalje, Kup ćemo sada da arhiviramo, čeka nas gostovanje Radu u Superligi i daćemo sve od sebe da i posle tog meča nastavimo pobednički niz- rekao je Kosanović.

Radnički se za vikend vraća obavezama u Superligi Srbije, pa će u subotu od 18h, na Banjici odmeriti snage sa ekipom Rada.

Radnički: Petrović, Nikolić (od 89. minuta Miloradović), Sulaka, Stevanović, Đorđević, Bondarenko, Meleg, Pantelić (od 75. minuta Stojanović), Knežević, Čumić (od 76. minuta Đilas), Haskić

OFK Bačka: Ćirić, Marinković, Kukić, Kostić, Vještica, Stojanović, Milovanović (od 62. minuta Žakula), Marković (od 55. minuta Obrenović), Milanov, Simić (od 71. minuta Perić), Gajić