AKL: Završeno uzbudljivo kolo puno derbija (VIDEO)

Do kraja jesenjeg dela takmičenja ostala su još dva kola, a prvenstvo nikad nije bilo neizvesnije. Barem kada su borbe za Plej Of u pitanju, jer deluje da se par ekipa izdvojilo svojim kvalitetom na vrhu. Tu pre svega mislimo na ekipu Tajchy Thunders i ekipu AKK Tvrđave koje su pre ovog kola pretrpele samo jedan poraz, a upravo je derbi ovih ekipa odigran u kolu za nama. U nastavku ćemo videti i epilog tog duela kao i izveštaje sa ostalih utakmica.

Milšped JUG vs. AKK Legionari 47:67 – Nekadašnja ekipa Stada, sada u novom ruhu kao Legionari, nastavlja sa dobrim igrama i što je još važnije dobrim rezultatima. Protivnik u ovom kolu im je bio fenjeraš Milšped koji još uvek ne zna za trijumf ove sezone i deluje da je jedina ekipa bez ikakvih šansi da se domogne doigravanja već nakon prvog dela sezone. Standardni tri najboljih Marković-Milošević-Neših dominirao je i na ovom susretu, a već po nekom šablonu najefikasniji u poraženoj ekipi bio je njihov najbolji igrač Marković.

Hummingsubs vs. Niški medvedi 51:45 – Zvanično novajlije u ligi, ekipa Subs-a savladala je branioca titule. Medvedi su, doduše, nastupili u dosta oslabljenom sastavu bez nekolicine bitnih igrača za njihov način igre, ali to nikako ne umanjuje uspeh “zviždućih izmena”. Najzaslužniji za novi trijumf svoje ekipe bio je ubitačni bekovski duo Delčić-Cvetković koji je bio neuhvatljiv za igrače gostiju na ovom susretu. U poraženom timu najviše je pokazao Krstić koji je bio nadomak dabl dabl učinka, ali mu je jedan skok nedostajao do tog uspeha.

Brew crew vs. Old school wolves 42:50 – Vukovi su uspeli da prekinu svoj tri meča dug niz poraza, ali su zato produžili agoniju Brew-a kome je ovo šesti uzastopni meč bez pobede. Tokom prvog poluvremena je viđena prava borba, sa malim brojem poena, ali je početkom drugog ekipa Vukova uspela da stvori osetniju prednost koju je samo na momente ekipa Crew-a uspevala da spusti. Jedini dvocifreni u poraženoj ekipi bio je Krstić sa 10 poena, ali uz loše procente šuta (4/13), dok je do pobede goste predvodio Stefanović odigravši najbolji meč ove sezone uz zabeleženi dabl dabl učinak (17 poena, 10 skokova). Pratio ga je Petković sa 13 upisanih poena.

AKK Rekreativci vs. Trust the process 42:57 – Jedna od ekipa koja se nalazi u najboljoj formi u ovom trenutku svakako je ekipa Ttp-a, koja je u ovom kolu savladala borbenu, ali nedovoljno kompaktnu ekipu Rekreativaca. Dabl dabl učinak ostvario je odlični Mičković kod domaćina (18 poena, 11 skokova), ali uz Milenkovića koji je ubacio 11 poena, više niko nije imao šutersko veče kod domaćina. Sa druge strane, u gostujućem sastavu nekolicina izuzetno raspoloženih igrača. Uz standardno dobre Mitrovića sa 19 poena i Radenkovića sa 11, pa uz Ilića sa 14 koji je možda igrač u najboljoj formi trenutno, ekipi se pridružio i borbeni Nikolić sa 13 skokova. Ekipa Ttp-a se nalazi na visokom trećem mestu na tabeli dok se Rekreativci polako opraštaju od mesta koje vodi u doigravanje na kraju sezone.

Margerski tigrovi vs. Lokomotiva 55:46 – Tigrovi su naneli novi poraz Lokomotivi, njihov treći u nizu. Obe ekipe su pre početka utakmice bile na skoru 3-6, te je ovaj meč bio bitan i za jedne i za drudge za nastavak sezone. Iako su gosti bolje otvorili meč i vodili na kraju prve četvrtine, u drugoj deonici su postigli svega 6 poena, pa su početak drugog poluvremena dočekali sa deficitom. Domaćini su pojačali tempo u trećoj četvrtini i stekli nedostižnu prednost za mladu ekipu gostiju. Standardno najbolji u poraženoj ekipi bio je Stanković, koji je upisao 18 poena i iznudio čak 10 faulova protivničkih igrača, ali to nije bilo dovoljno da se zaustavi tandem Tigrova Bukorović-Mikuljanac sa po 14 indeksnih poena.

Mily Milk vs. Kraljevi ove igre 61:37 – Mily se nakon ovog kola istakao kao jedan od favorita za osvajanje takmičenja ove sezone. Utakmica je bila neizvesna tokom prvog poluvremena, a nakon toga je Popović uključio motore i odveo svoj tim do liderske pozicije na tabeli. Utakmicu je obeležilo i isključenje Cvetanovića iz ekipe Kraljeva takom treće četvrtine, nakon toga gosti nisu imali pravi odgovor, te su drugo poluvreme izgubili sa 19 poena razlike. Najefikasniji igrač na utakmici bio je Popović, upisavši 20 poena uz 7 skokova, a interesantno je da je svih 25 indeksnih poena zabeležio u drugom poluvremenu. Kod Kraljeva najefikasniji bio je Mijalković sa 11 poena, a u potpunosti je podbacio jedan od najboljih gostujućih igrača Petrović, zabeleživši indeks korisnosti -7.

Tajchy Thunders vs. AKK Tvrđava 51:58 – Derbi kola pripao Tvrđavi. Obe ekipe su pre početka utakmice imale po jedan poraz u dosadašnjem delu sezone, a ekipa Tvrđave se postarala da u njihovom slučaju tako i ostane slomivši otpor protivnika u poslednjoj četvrtini. Na pola četvrte deonice stekli su prvi put na meču dvocifrenu prednost koja je bila nedostižna za ekipu Tajčija. Iako je Tajči uspeo da zaustavi Stevanovića, dozvolivši mu samo jedan pogodak iz igre od 14 upućenih ka košu protivnika, nisu imali rešenja za Milenkovića koji je proglašen za igrača utakmice. On je pored 17 poena upisao i 16 skokova, ali je njegov indeks korisnosti (23) pokvarilo loše izvođenje slobodnih bacanja (5/13). Kod domaćina se istakao bivši igrač upravo Tvrđave, Radojević sa 16 poena, ali uz čak 13 promašenih šuteva.