Saška Sokolov stigla do bronze na Evropskom prvenstvu

Pirotska atletičarka Saška Sokolov osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u atletici za paraolimpijce koje se održava od 20. do 26. avgusta u Berlinu.

Ona je zauzela treće mesto u disciplini bacanje koplja u klasi F 46 hicem 32.17m, a ispred nje su se našle Poljakinja Kataržina Pjekart (32.59) i Britanka Holi Arnold (40.15).

Pored nje prvog dana prvenstva u Berlinu zablistao je i srpski reprezentativac Nebojša Đurić u bacanju diska u klasi F56 osvojivši zlatnu medalju rezultatom 39.84 koji je ujedno i novi svetski rekord.

Nišlije sa posebnim nestrpljenjem očekuju nastup Nemanje Tadića u disciplini skok u vis. Podsećamo ovo je Nemanji prvi nastup na velikom takmičenju u atletici, jer se do skoro vrlo uspešno takmičio u plivačkim disciplinama. Takmičenja u skoku u vis za muškarce su na programu u četvrtak.