Naisa na finalnom turniru Kupa

Nakon velikog uspeha na mađunarodnoj sceni i plasmana u ½ finale EHF Čelendž kupa, u kome se sastaje sa ekipom Lokomotive iz Zagreba, ekipa Naise učinila je iskorak u odnosu na prošlu godinu i u nacionalnom kupu. U ¼ finalu kupa rutinski je savladana ekipa Medicinara sa 34-23 (15-11). Na taj način izboreno je učešće na finalnom  turniru koji će biti održan u Zrenjaninu.

Rukometašice Naise mučile su se sa ekipom Medicinara samo do sredine prvog poluvremena, a onda je u finišu prvog dela susreta napravljena osetnija razlika za 15-11 na poluvremenu.

Izvesna neizvesnost potrajala je i početkom drugog dela, a onda je utakmica definitivno prelomljena, za maksimalnih 11 golova razlike, 34-23.

-Plašio sam se da dalek put na Madeiru ne ostavi traga, ali smo uspeli da odmorimo i osvežimo ekipu u prethodna dva dana. Jesmo se mučili  u prvom delu jer smo promašivali zicere iz kontranapada i sa linije od 6 metara. Kada smo i taj segment igre doveli u red prelomili smo utakmicu. Sigurno je da sam zadovoljan jer nije lako dobiti Medicinar u Šapcu sa 11 golova razlike-ističe Svetislav Jovanović, šef Stručnog štaba Naise.

Bekovi su odlično odradili posao. Jelena Terzić proglašena je za igračicu utakmice, a sjajna na crti je bila i Milena Milojević, koja je bila i najefikasnija igračica utakmice sa 8 golova.

Naisa se tako plasirala u polufinale nacionalnog kupa, u kome se sastaje sa ekipom Bora. Drugi polufinalni par čine Jagodina i Bekament.

Finalni turnir kupa trebalo bi da bude odigran 11-og i 12-og marta u Zrenjaninu, ali je taj vikend kao novi termin zbog korona virusa određen i za odigravanje prvog meča ½ finala EHF Čelendž kupa protiv Lokomotive u Zagrebu, pa će verovatno doći do tumbanja u kalendaru.

Šabac. Sala Gimnazije. Bez gledalaca. Sudije: Ivan Mandić  (Petrovaradin), Nemanja Kovačić (Novi Sad). Sedmerci: Medicinar 6 (5), Naisa 1 (0). Isključenja: Medicinar 0 minuta, Naisa 6 minuta.

MEDICINAR: Jarić, Obrenović 4, Mijailović 4, Radović 1, Kažić,  Obradović, Rašić 5, Jokić, Krstić 4, Rakić, Vukčević 1, Sukur 3, Glišić 1.

NAISA: Milena Petković, Ivanović, T.Petković 1, Đurović, Terzić 6, Radović 5, Stojanovska 4, T.Petković 2, Magdalena Petković, Pejović 4, Milojević 8, Nikolić 1, Filipović 2, Perazić, Rajković, Bogojević 1.