Fudbalerke Mašinca još jednom srušile Spartak (VIDEO)

U derbiju 4. kola Superlige Srbije za žene, Mašinac Trejs PZP uspeo je na svom terenu da savlada favorizovanu ekipu Spartaka rezultatom 2:0(2:0).

Fanatičnom borbenošću i disciplinom u igri četa “Žuće” Miletića uspela je da parira zvaničnom šampionu Srbije ekipi Spartaka. Nišlijke su svoje prilike iskoristile dok gošće nisu uspele da nađu rešenje za neverovatnu Milenu Vuković na golu Mašinca.

Na startu je viđena izjednačena igra sa malo pravih prilika, ali fudbalerke Mašinca su bile borbenije, više su trčale i pokazivale veću želju za pobedom. Takva igra ih je i dovela do vođstva. Na isteku prvih pola sata igre, Adrijana Pejčić je ubacila loptu u protivnički šesnaesterac, kapiten Subotičanki Violeta Slović bila je najviša u skoku, ali je lopta stigla do Aleksandre Lazarević, koja je efektnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladala nemoćnu Milenu Kostić.

Od tog trenutka gošće kreću ofanzivnije, što je niškim fudbalerkama otvorilo prostora za igru iz kontranapada. U 41. minutu Mima Stanković, koja se nalazila na samom centru terena, odlično je uposlila svoju prezimenjakinju Milicu. Ona je pobegla svojim čuvarkama i nakon solo prodora povisila vođstvo svoje ekipe.

U drugom delu gošće iz Subotice kreću u totaln ofanzivu. Domaće fudbalerke što zbog umora, a što zbog izlaska svoje najbolje igračice, Milice Stanković, iz igre, povlače se pred svoj gol i do kraja meče grčevito brane prednost stečenu u prvom poluvremenu.

Ređale su se šanse pred golom Mašinca čitavo drugo poluvreme, dok su domaće igračice jedva u par navrata uspele da pređu centar. Nekim čudom to ipak nije bilo dovoljno gošćama ni za počasni pogodak. Za to su krive napadačice Spartaka, ali i fanatična odbrana Mašinca na čelu sa Milenom Vuković koja je neverovatnim intervencijama uvala svoju mrežu. Ostalo je 2:0 za ekipu Mašinca.

Posle ovog kola Mašinac je zadržao mesto na čelu tabele uz stopostotni učinak, dok ekipa Spartaka ima samo jednu pobedu i dva poraza. U narednom kolu Mašinac gostuje u Požarevcu dok Spartak dočekuje ekipu Vojvodine.