Bondarenko prelomio čvrstu i neugodnu Vojvodinu

Fudbaleri Radničkog posle dva vezana remija ubeležili su pobedu u 8. kolu Superlige. Savladana je ekipa novosadske Vojvodine rezultatom 1:0(0:0). Strelac jedinog pogotka bio je Ukrajinac Taras Bondarenko u 85. minutu.

Po idealnom vremenu za igru i pred malim brojem gledalaca na stadionu Čair, viđena je jedna tvrda prvenstvena utakmica u kojoj je domaćin više želeo pobedu, dok su gosti pokušali organizovanom i disciplinovanom igrom da barem sačuvaju svoju mrežu i malo im je falilo da u uspeju u tome.

Od početka susreta Radnički je bio u blagoj inicijativi, ali bez opasnijih prilika. Beležimo ubacivanje Haskića posle brzo izvedenog prekida od strane Drinčića u 11. minutu. Odbrana Vojvodine je uspela da interveniše na vreme.

Kako je vreme odmicalo Novosađani su preuzimali inicijativu. U 22. minutu posle prodora Ognjena Đuričina po desnoj strani u šansi se našao Milan Đurić, ali je za malo bio neprecizan.

U finišu prvog poluvremena fudbaleri niškog tima opet su krenuli ofanzivnije. Napadali su uglavnom preko levog krila gde su odlično sarađivali Nikola Stanković i povratnik u tim Siniša Babić koji je u meč ušao i prvi put kao kapiten Radničkog. Posle odlične kombinacije njih dvojice u 32. minutu, povratna lopta stigla je do Bondarenka koji sjajno šutira sa nekih 20 metara, ali golman Rockov još lepše reaguje i spašava mrežu Vojvodine.

Isti akteri su na sceni i u 39. minutu, ali šut Bondarenka ovaj put su izblokirali odbrambeni igrači novosadskog tima.

Tri minuta kasnije posle centaršuta Stankovića u prilici se našao i Grbić, ali je Lazarević uspeo da interveniše ispred njega pa se na petnaestominutni odmor otišlo bez golova.

U nastavku igralo se samo na jedan gol. Vojvodina se opredelila da se brani i sačuva bod, a Radnički je sve više pritiskao nebi li stigao do sva tri.

Prvo je šut u 57. minutu oprobao Nikola Stanković, ali nije to bilo dovoljno snažno za dobro postavljenog Rockova.

Sa tri izmene na startu drugog dela, trener Nišlija Lalatović pojačao je pritisak ka gostujućem golu jer su Saša Stojanović, Lazar Ranđelović i novajlija Marko Mitrović uneli dosta svežine u napad Radničkog.

Upravo je novopečeni mladi reprezentativac Srbije, Lazar Ranđelović oprobao šut u 63. minutu, ali se Rockov opet nije dao iznenaditi.

Tri minuta kasnije Saša Stojanović se našao u izglednoj poziciji. Imao je vremena i da se namesti i šutira, ali je loptu ispred same gol linije uspeo da izblokira odlični Saničanin.

U sličnoj situaciji se opet našao Stojanović i u 69. minutu. Šutirao je snažno, ali je Rockov još jednom dobro intervenisao.

Minut kasnije Vojvodina je pripretila jedini put u drugom delu. Posle slobodnjaka sa desne strane iznenada se u šansi našao Eze, ali se nije snašao pa je golman Nišlija Ristić pokupio loptu ispred njega.

Jeste Radnički pritiskao ka golu Vojvodine, ali niški fudbaleri nisu stvarali izgledne šanse već se sve završavalo šutevima iz daljine.

I kada je sve izgledalo da će se ovde susret okončati bez pobednika uspeli su domaći igrači da dođu do pogotka. Drinčić je snažno i lukavo izveo slobodni udarac sa 25 metara od gola Rockova. Ovaj je kratko odbio šut, a na loptu je naleteo raspoloženi  Ukrajinac u dresu Nišlija Taras Bondarenko, i rutinski je sproveo u mrežu Vojvodine.

Do kraja susreta gosti nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu pa su fudbaleri Radničkog lagano priveli meč kraju.

Posle 8. kola Radnički je i dalje 2. na superligaškoj tabeli sa 17 bodova, a u sledećem kolu probaće da bodovni saldo uvećau derbiju “južne pruge” sa ekipom Radnika u Surdulici, dok će Novosađani  ugostiti ekipu Voždovca.

RADNIČKI NIŠ – VOJVODINA 1:0 (0:0)