Radnički ubedljiv u prvom susretu sa Maltežanima (VIDEO)

Radnički je pred oko 12 hiljada svojih navijača na Čairu, u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope savladao maltešku Gziru Junajted sa ubedljivih 4:0(1:0).

Strelci za niški klub bili su Radovan Pankov u prvom, i Nermin Haskić 2 puta i Marko Mrkić u drugom delu.

Sa puno novajlija u timu i novim trenerom Radnički se vratio na evroscenu posle celih 35 godina. Nišlije željne međunarodnog fudbala dobro su popunile Čair, na kome travnati tepih odavno nije bio u ovako dobrom stanju.

Od starta je Radnički krenu ofanzivno i već u 4 minutu šut je oprobao štoper Nišlija Crnomarković, ali nije bio najprecizniji.

Desetak minuta kasnije drugi štoper Radovan Pankov bio je uspešniji. Posle kornera koji je izveo Stanisavljević Pankov je bio najviši u skoku u šesnaestercu Maltežana i zakucao loptu u mrežu iza nemoćnog golmana Habera.

Posle vođstva Nišlija Gzira uspostavlja ravnotežu na terenu i Radnički ne dolazi lako do prilika za gol. Beležimo šut iz prekida Stanisavljevića u 22. minutu, ali je bio neprecizan.

Gosti zatim postižu i pogodak u 24. minutu, ali je poništen zbog ofsaj situacije u kojoj se našao napadač gostiju.

Najbolju priliku u prvom delu propustio je Grbić posle lepe akcije Stanisavljevića i Haskića, ali je loše šutirao iz povoljne pozicije.

Gosti su se umešno branili u ovom delu igre, a u napadu su najčešće pokušavali dugim loptama da pronađu visokog napadača Samba, ali odbrana Radničkog nekako je uspevala da izađe na kraj sa njim

Do kraja prvog dela beležimo još samo  precizan, ali ne i jak pokušaj Stanisavljevića iz slobodnog udarca, ipak na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0.

U drugi deo fudbaleri Radničkog ulaze još odlučnije nebili stovrili značajniju prednost pred revanš. Prvu priliku u nastavku propušta do tada jedini strelac Pankov kada još jednom posle centaršuta zahvata loptu glavom u gostujućem šesnaestercu, ali ovog puta nije bio uspešan.

A onda radost za mnogobrojne ljubitelje fudbala u Nišu, dva pogotka Radničkog za samo dva minuta.

Prvo je u 53. minutu posle prodora i centaršuta Grbića sa desne strane mrežu zatresao novi napadač Radničkog Nermin Haskić. Dva mi nuta kasnije iz slične akcije niški tim stiže do 3:o. Ovoga puta centrirao je Stanisavljević, a u šesnaestercu je najspretniji bio Marko Mrkić za veliku radost Meraklija

Koncepcija igre ekipe sa Malte tada se raspala i pitanje je bilo samo sa koliko golova će biti ispraćeni. Šanse pred njihovim golom ređale su se kao na traci. U 60. minutu još jednom kombinuju Grbić i Haskić, ali golman Haber brani posle udarca glavom.

Golman Maltežana se istakao i dva minuta kasnije kada je posle udarca Stanisavljevića odlično intervenisao.

U 68. minutu ipak ni on ništa nije mogao posle sjajnog udarca Mićića sa nekih 30 metara udaljenosti, ali je prečka sprečila novi pogodak Radničkog. U nastavku akcije u prilici su se našli i Mrkić i Haskić, ali nisu bili najspretniji.

Posle kornera u 76. minutu i Crnomarković dobro šutira glavom, ali golman Gzire je još jednom na visini zadatka.

U 85. minutu najlepša akcija na meču. Akcija koju su od početka meča bezuspešno posle auta pokušavali da izvedu najzad je urodila plodom. Aut sa leve strane izveo je Stanković, na korner liniji pronalazi Aleksandra Jovanovića koji glavom vrača loptu u srce šesnaesterca, na nju natrčava Haskić i ne toliko snažnim, koliko preciznim udarcem, postavlja konačnih 4:0.

Do kraja meča beležimo još samo bravuru trenera Lalatovića pored aut linije koja je samo dodatno isprovocirala ionako frustrirane goste sa Malte, pa je posle gužve koja je nastala sudija udaljio trenera Radničkog sa klupe.

To ne menja stvari na terenu pa je Radnički pred revanš stekao velikih četiri gola prednosti.

Revanš će biti odigran za nedelju dana na Malti, a pobednika ovog dvomeča očekuje pobednik duela između mađarskog Ferencvaroša i izrelskog Makabija. Posle prvog susreta u Budimpešti rezultat je 1:1.