Zvezda u šampionskom ritmu prodefilovala Čairom (VIDEO)

Potpunom kontrolom igre, konstantnim presingom i odličnom fizičkom priprepom fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički na Čairu sa i još jednom dokazali da ove sezone igraju najlepši i nakvalitetniji fudbal na ovim prostorima.

Strelci za goste iz Ljutice Bogdana bili su Krstičić u 7, Pešić iz penala u 55. i Ben u 60. minutu, dok je jedini gol za niški tim delo Milana Pavkova u 43. minutu.

Izabranici Dragana Antića ovaj „fudbalski boj“ izgubili su na sredini terena gde nisu uspevali da u dužem vremenskom intervalu zadrže loptu i tako izađu na kraj sa agresvnim i „dosadnim“ presingom Zvezdinih fudbalera.

Evidentno je bilo da je od prvog sudijskog zvižduka Crvena zvezda bolje otvorila meč. Ofanzivna trojka Ben – Ilić – Pešić bila je rastrčana i konstantno je pretila i pritiskala poslednju liniju Nišlija. Rana ofanziva gostiju urodila je plodom već u 7. minutu.

Benov centaršut posle desnog kornera završio je na petercu, gde neshvatljivo nije bilo nijednog fudbalera Radničkog, te Krstičiću nije bilo teško da savlada nemoćnog Živkovića.

Samo 3 minuta kasnije izabranici Vladana Milojevića mogli su da dupliraju prednost. Adžić je odlično spojio sa golom asistenta kod prvog gola, Zvezdin internacionalac sa Komorskih ostrva ciljao je levi ugao gola, ali je za nekoliko centimetara bio neprecizan.

Zvezda je igrala poletno i lepršavo, dominirala je posedom, bekovi su igrali izrazito visoko, te su crveno-beli sve vreme napadali sa velikim brojem igrača. Sa druge strane, fudbaleri Radničkog nisu imali rešenja za visok presing, te je posle nekoliko dodira, lopta ponovo bila u posedu gostiju.

Novu šansu gosti su imali u 16. minutu, posle neuspele ofsajd zamke Pešić je iskosa sa desne strane poslao loptu na peterac, gde je ponovo Ben bio u izglednoj šansi, ali je bukvalno pogodio Živkovića, te je opasnost otklonjena.

U sledećem napadu prvi put na meču su zapretili domaći. Aksentijević je sa desne strane poslao upotrebljiv centaršut, Pavkov u kaznenom prostoru nogom okrznuo loptu, ali je Borjan bio dobro pozicioniran i odbio je loptu u korner.

Sredinom prvog dela igre Radnički se donekle oslobodio pritiska protivnika, preneo težište igre na sredinu terena, pa je u tom periodu bilo prilično mirno na terenu. U 30. minutu dobru priliku imao je niški tim posle kornera, Babić je centrirao, Simunović na 7,8 metara zahvatio loptu glavom, ali nedovoljno dobro, pa je završila pored stative.

Na naredno uzbuđenje čekao se 39. minut, Miladinović je u poslednjoj liniji Radničkog loše primio loptu, što je iskoristio Krstičić, ušao u kazneni prostor, na drugoj stativi pronašao Pešića, koji je iz prve matirao Živkovića, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

I kada su svi na Čairu mislili da će crveno-beli otići na 15-minutnu pauzu sa minimalnim vođstvom, Nišlije su izjednačile u 43. minutu. Stojković je loše ispucao loptu, do nje došao Babić, koji je uputio oštar centaršut po zemlji, njega je dočekao Pavkov na drugoj stativi i matirao već savladanog Borjana.

I na startu drugog poluvremena, kao i na početku utakmice, Zvezda je nametnula svoj ritam i iz takve konstalacije snaga mogla je do vođstva već u 51. minutu. Krstičić je prihvatio loptu na 25 metara od gola. Šutirao po zemlji ne previše jako, ali je uhvatio nedovoljno dobro postavljenog Živkovića, koji je loptu odbio u korner.

Samo 4 minuta kasnije posle gužve u kaznenom prostoru Radničkog glavni sudija meča Majo Vujović svirao je penal za goste. U duelu su bili Mićić i Pešić, a napadač crveno-belih je završio na travi. Upravo je igrač nad kojim je skrivljen jedanaesterac, inače Nišlija i izdanak škole fudbala Radničkog, preuzeo odgovornost i doveo beogradske crveno-bele ponovo u vođstvo.

Još domaći fudbaleri nisu uspeli da se oporave od drugog primljenog kola, a morali su treći put da vade loptu iz mreže. Prvo su odlični refleksi golmana Živkovića u 59. minutu zaustavili Bena da nakon odličnog duplog pasa sa Pešićem postigne gol, da bi u narednom napadu dekoncentrisanost defanzivne linije tima iskoristio Pešić koji je presekao loptu, zatim petom odložio do Bena koji ovog puta ne greši i rešava pitanje pobednika na ovom meču.

Nakon 10 minuta bez izglednijih šansi za gol, Jovičić je posle polukontre umalo postigao četvrti gol za crveno-bele, ali je Živković još jednom odličnom intervencijom osujetio nameru defanzivnog veznog Crvene zvezde.

Odličnu priliku da meč uvede u dramatičnu završnicu propustio je u 82. minutu Saša Stojanović, kada je na idealnu asistenciju Pavkova iz prve sa desetak metara spoljnim delom kopačke pokušao da savlada Borjana, koji se nije dao prevariti pa je ostalo 3:1.

Do kraja meča crveno-beli su imali još dve prilike, ponovo preko Pešića i Bena, ali se rezultat do kraja meča nije menjao.

Nakon kompletnog 32. kola Radnički je sa 28 bodova pao na 4. mesta iza subotičkog Spartaka koji ima 31, dok je Crvena zvezda prva sa 45. U narednom kolu niški tim gostuje Partizanu u Beogradu, dok će crveno-beli gostovati Čukaričkom.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 1:3 (1:1)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Majo Vujović (Novi Sad)

Žuti kartoni: Noma (Radnički)

Radnički: Mladen Živković, Vladimir Simunović, Ivan Miladinović, Aleksandar Subić, Nikola Aksentijević, Miloš Petrović (od 72. Aleksandar Stanisavljević), Dušan Mićić, Saša Stojanović (od 87. Predrag Stanković), Siniša Babić, Marko Mrkić (od 65. Slaviša Stojanovića), Milan Pavkov

Crvena zvezda: Milan Borjan, Damjan Le Talek, Srđan Babić, Milan Rodić, Filip Stojković, Branko Jovičić, Nenad Krstičić, Luka Ilić (od 67. Nemanja Milić), Luka Adžić (od 81. Nenad Milijaš), El Fardu Ben (od 86. Vujadin Savić), Aleksandar Pešić