Zvezda sa dva igrača više stigla do pobede u 97. minutu na Čairu (VIDEO)

Posle duže vremena, na Čairu je viđen odličan fudbalski meč. Pred više od 10.000 gledalaca, meč 16. kola Super lige Srbije odigrali su Radnički i Crvena Zvezda. Na stadionu „Čair“ viđeno je sve ono što krasi fudbal: penal  za Zvezdu koji je dosuđen, pa je odluka promenjena, isključenje jednog, pa drugog igrača Radničkog, vođstvo Zvezde, pa povratak Radničkog i na kraju pobeda Zvezde u poslednjim momentima susreta…No pođimo redom…

Prvo poluvreme bilo je izuzetno sadržajno. Igralo se otvoreno na obe strane, a prva do šanse stiže Crvena Zvezda.

Igrao se 10.minut, kada je posle gužve u šesnaestercu šutirao Kanga, a Jamkam uspeo sa gol linije da izbaci loptu.

Već u narednom minutu, nakon centaršuta sa desne strane šutirao je Pešić, ali je golman Radničkog Rosić sačuvao svoju mrežu.

Pešić je imao šansu i u 23.minutu, ali je slabo reagovao na povratnu loptu Bukarija i šutirao visoko preko gola.

Nakon toga Radnički, sredinom poluvremena preuzima inicijativu. U 25.minutu, Pejović je u zoni šuta, dodaje Cvetkoviću, koji šutira iskosa sa leve strane, ali je udarac bio preslab da bi se savladao Borjan. Pritiska Radnički, lopta prelazi sa jednog kraja šesnaesterca na drugi, a na kraju Pejović šutira preko gola.

Zvezda odmah uzvraća. Ponovo probija Bukari po desnoj strani, ali Pešić ne uspeva da uputi udarac sa prve stative (28.minut).

Nakon kornera u narednom napadu, visoko skače Milunović, odlično šutira, ali Rosić uspeva da sačuva svoju mrežu.

Ponovo je u šansi Pešić u 33.minutu.  Nakon prekida, stiže do lopte ispred Rosića, ali ne uspeva glavom da uputi udarac u okvir gola.

U 35.minutu je imala Zvezda i šansu iz slobodnog udarca, Iskosa sa leve strane, sa 20-ak metara šutirao je Kanga, ali pravo u dobro postavljenog Rosića.

U 40.minutu velika gužva u šesnaestercu Radničkog. Najpre glavom šutira Dragović, a onda pokušava i Ivanić, ali je Rosić ponovo maestralan. Ostaje 0-0.

U 43.minutu sudija svira penal za Zvezdu. U borbi za loptu bili su Jovanović i Bukari, a sudija Marko Ivković svira penal. Situacija se proverava u VAR sobi, koji ne potvrđuje ovu odluku. Sudija Ivković gleda snimak i menja svoju odluku! Nije penal-lopta je za Radnički.

U drugom poluvremenu nastavlja se u istom, visokom ritmu. Prva preti Crvena Zvezda i to preko Pešića koji šutira pored gola (47.minut). U 51.minutu uzvraća Jovanović šutem sa distance i nagoveštava uzbudljivo drugo poluvreme.

U 55.minutu odlično kombinuju Zvezdini igrači, ali ne uspevaju da upute udarac na gol. Odmah u narednom minutu i Eraković pokušava iz velike gužve, ali bez promene rezultata.

U 59.minutu možda i ključni događaj na utakmici. Jamkam dobija drugi žuti karton i Radnički ostaje sa igračem manje!

Zvezda kreće u totalnu inicijativu, a igrač više na terenu brzo daje rezultat.

U 68.minutu Zvezda postiže gol za vođstvo. Strelac je Pešić, za radost na severnoj tribini stadiona „Čair“.

Trener lalatović nema šta da čeka, pa u igru pored Štulića ubacuje i drugog napadača-Petrova! Hrabar potez, sa igračem manje, kao da je doneo sreću timu sa Čaira!

Kada se to najmanje očekivalo, ekipa iz Niša stiže do izjednačenja.

U 73.minutu Marjanović,tek što je ušao u igru, odlično utrčava i oštro šutira u donji desni ugao. Borjan je nemoćan, a Radnički stiže do izjednačenja sa igračem manje.

Zvezda se ne miri sa razvojem situacije na terenu.

Pešić je ponovo u šansi u 77.minutu. Odlično šutira, ali je golman Radničkog još bolji i „skida“ i ovaj udarac napadaču Zvezde.

U 84.minutu gol visi u vazduhu. Radnički je na iskušenjima. Lopta se šeta kroz šesnaesterac na par metara od gol linije, a akciju završava Mijailović udarcem glavom. Lopta, međutim, završava iznad prečke.

U 90.minutu, kod jednog prekida, Milunović pada na zemlju. Potencijalni crveni karton se proverava u VAR sobi. Etongu dobija crveni karton i Radnički 4 minuta u nadoknadi vremena  završava sa 2 igrača manje!

Igrači i jednog i drugog tima su u šesnaestercu nišlija! Nakon kornera u 96.minutu, Krstičić pokušava iz okreta, ali lopta završava pored gola.

U 97.minutu Zvezda stiže do pobede. Ponovo je strelac Pešić. Nakon pravog glavometa u šesnaestercu, iz peterca Pešić sprovodi loptu u mrežu. 2-1 za Zvezdu!

Veliko slavlje Zvezdinih igrača i neverica na licima igrača Radničkog!

Radnički-Crvena Zvezda, 1-2!

Nakon 16. kola Radnički je na 11. mestu sa 16 osvojenih bodova, a u narednom kolu desetkovan kartonima iz Duela sa Crvenom zvezdom gostovaće ekipi Partizana.