Zvezda opravdala ulogu favorita na Čairu (VIDEO)

Crvena zvezda savladala je Nais u trećem kolu Regionalne A2 lige rezultatom 9:6  (1:2, 2:1, 4:1, 2:2). Vaterpolisti Naisa pružili su dostojan otpor favoritu za osvajnje lige.

Utakmicu na Čairu obeležile su loša realizacija igrača više gostujućeg tima, odlična odbrana domaćih u većem delu meča i fantastična atmosfera na tribinama. Dobro je igrao Nais u prve dve četvrtine, kada je u dva navrata imao i vođstvo. Ipak gostujući igrači nisu dopusili domaćima da se rezultatski odlepe.

Nakon ujednačene igre u dve deonice, izabranici Dejana Savića slomili su otpor Nišlija u nastavku i sa rezultatom 4:1 stekli veliku, a kasnije će se ispostaviti i nedostižnu prednost. Poslednja deonica koja je završena nerešeno, nije uticala na rezultat.

U pobedi Zvezde najefikasniji bio je Ognjen Stojanović sa dva pogotka, dok se kod domaćih istakao golman Igor Lazić sa 16 odbrana.

Pobeda na Čairu bila je treća za vatepoliste Zvezde, dok Nais ima jednu pobedu i dva poraza. U narednom kolu obe ekipe igraju u gostima. Nišlije gostuju Kataru, a Beograđani Solarisu.

Nais – Crvena zvezda 6:9 (2:1, 1:2, 1:4, 2:2)

Niš, bazen Čair;

Gledalaca: 600;

Sudije: Vojin Putniković/ Pavle Kiš;

Igrač više: Nais 6(2), Crvena zvezda 10(1);

Peterci: Nais -, Crvena zvezda 1 (0);

NAIS: Lazić 16 odbrana, Mitrović 1, Pavičić, Milić 1, Dimitrijević 1, M. Milošević, Petrović 1, Đurđević 1, Živić, Šilj, Bolović 1, D. Milošević, Stoiljković, Stanković;

CRVENA ZVEZDA: Todorovski, Tankosić 1, Radović 2, Bursać, Šuberić, Ilić 1, Njegovan, Toholj, Nikolov 2, Tanasković, Stojanović 2, Asanović 1, Mišović, Ljubenović.