Želja poražen od Vojvodine u meču punom preokreta

Uzbudljiv i do kraja neizvesan duel četvrtog kola plej-ofa između rukometaša Železničara i Vojvodine, u SC Slana Bara, završen je rezultatom 23:22 (12:12).

Iako su domaći dobro ušli u meč, gosti su sredinom prvog dela uspeli da dođu do željene igre i meč usmere u pravcu koji im najviše odgovara. Do odlaska na odmor ekipe su bile u egalu. Železničar je u nastavku krenuo silovito i posle četiri minuta imao tri gola prednosti (12:15). Trener domaćih Boris Rojević odmah je zatražio tajm-aut, koji je urodio plodom pošto se njegov tim vratio u meč.

Rezultatska klackalica trajala je gotovo do kraja meča. Pet minuta pre kraja Vojvodina je imala +2(22:20) i sedmerac koji nije realizovala. U 58. minutu niški tim je došao do izjednačenja (22:22). Domaći su do kraja meča postigli još jedan pogodak, imao je gostujući tim priliku da dođe makar do boda, ali je nije iskoristio.

Najefikasniji u Vojvodini bili su Stefan Ilić sa osam i Jovica Nikolić sa pet golova. Odličan u Želzeničaru bio je Stevan Sretenović koji se sedam puta upisao u strelce, pet golova postigao je Predrag Vejin.

Posle četiri kola Želja je na trećoj poziciji sa četiri boda, Vojvodina je prva sa osam.