Želja poražen od Crvene zvezde

Rukometaši Železničara poraženi su u petom kolu ARKUS lige od pretposlednje Crvene zvezde. Meč u Beogradu završen je rezultatom 24:22 (10:12).

Meč u hali Šumice obilovao je preokretima, a niški tim, uprkos vođstvu u većem delu utakmice, nije uspeo da dođe do četvrte pobede. Želja je dobro otvorio meč i poveo sa 3:0, međutim domaći su brzo uspeli da se vrate i izjednače. Posle 13. minuta Zvezda je prvi put došla u vođstvo. Rezultatska klackalica viđena je do 28. minuta, a onda je gostujući tim uspeo da napravi seriju od 4:1 i sa prednošću ode na odmor.

Dva minuta igre u drugom delu bila su potrebna Zvezdi da bude ponovo na nuli 12:12, novo izjednačenje viđeno je u 37. minutu (14:14). Posle toga su domaći konstantno bili u vođstvu. Sunovrat Železničara krenuo je od 48. minuta (18:21), a sve do poslednjeg minuta izabranici Đorđa Teodorovića nisu uspeli da postignu pogodak. Domaći su to znali da iskoriste, naprave seriju od 6:0 i u potpunosti preokrenu rezultat. Ipak su tačku na meč stavili igrači Želje koji su u poslednjim sekundama meča došli do gola i ublažili poraz.

U niškom timu nije bilo najboljeg strelaca, u dosadašnjem delu prvenstva, Đorđa Spasića, dok je debitovao je Aleksandar Stojanović.

I u narednom kolu Železničar očekuje gostovanje protivnik će im biti Spartak.