Železničar ubedljiv protiv Partizana (VIDEO)

Rukomet se na velika vrata vratio u Čair, dokaz za to su prelep ambijent i ispunjene tribine u derbi susretu četvrtog kola superlige između Železničara i Partizana. Domaći su slavili rezultatom 29:22 (15:11), ali je ipak najveću pobedu odneo sam rukomet.

Nišlije su od starta pokazale da žele pobedu. Domaći su poveli u trećem minutu i do kraja meča samo su uvećali prednost.Posle vođstva Želje od 4:2, trener Partizana Maksić je zatražio tajm-aut. Međutim ni to nije urodilo plodom, jer su izabranici Josifa Petkovića posle toga napravili seriju od 5:2 i došli do +5. Noćnu moru za goste predstavljali su Padežanin i Đukić, koji su bili nerešiva enigma za odbranu Beograđana. Do odlaska na odmor igrači u plavim dresovima sačuvali su osetnu prednost.

U nastavku meča raspucanom dvojcu iz Želje priključio se i Mladen Krsmančić. Odličan na golu bio je Zlatanović. Sa druge strane seriju od šest pogodaka napravio je  Aleksandar Glendža, ipak ni to nije uspelo da probudi ostatak ekipe. Domaći su četiri minuta pre kraja došli do najveće prednosti na meču bilo je +8 (27:19), a beogradski klub uspeo je samo da ublaži poraz pogotkom u poslednjim sekundama meča.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Milan Đukić sa 10 golova, pratili su ga Miloš Padežanin sa šest i Mladen Krsmančić sa pet. Aleksandar Glendža sa sedam pogodak bio je najistaknutiji pojedinac u Partizanu.

Posle četvrtog kola Nišlije se sa sedam bodova nalaze na drugoj poziciji na tabeli.

U narednom kolu Železničar ide na megdan Rudaru u Kostolcu, dok Partizan dočekuje ekipu Požarevca.

Železničar 1949 – Partizan29:22 (15:11)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 1200;

Sudije: Zorica Mašić/ Branka Marić;

Isključenja: Železičar 10 minuta, Partizan 4minuta;

Sedmerci: Železničar  -, Partizan4(2);

Železničar 1949: Mitić, Mađar, Padežanin 6, Krsmančić 5, Gemaljević 2 sedmerca, Petković 3, Zlatanović 10 odbrana, Spasić 2, Milutinović, Jevtić 1, Mirić 1, Milošević, Đukić 10, Vučković 1, Barjaktarević, Milenković;

Partizan:Butulija 1(1), Jokić 2, Živković 2(1), Radovanović 1, Pavlović, Milenković 3, Mikić 1, Milosavljev 7 odbrana, Pižurica, Radivojević, Trmnavac 3 odbrane, Stevanović 2, Ivanović 2, Gelendža 7, Maksić 1, Stanojlović 4 odbrane.