Radničkom bod u Novom Sadu

U derbiju 29. kola Suprlige Srbije, Radnički je na gostovanju u Novom Sadu podelio bodove sa Vojvodinim, rezultatom 1 :1.

Iako su Nišlije prve došle do gola, ipak moraju biti zadovolji bodom jer je Vojvodina imala veći broj dobrih prilika, ali je Zogović na golu Radničkog dobro obavio svoj posao.

Posle početnog ispitivanja snaga Novosađani prvi prete i to preko Trujića u 16. minutu, ali lopta odlazi pored gola.

6 minuta kasnije posle prodora Malbašića po desnoj strani i centaršuta u  idealnoj prilici se našao Knežević, ali Zogović je sjajno intervenisao.

Još  jednom se golman Nišlija istakao i u 30. minutu  posle sjajnog šuta Vukasovića sa nekih 25 metara od gola Radničkog.

I onda prvi ozbiljniji napad fudbalera iz Niša u 34. minutu  i vođstvo od 1:0. Na dodavanje Mrkića, Kojić je utrčao u kazneni prostor Vojvodine, neprezno je startovao Planić i oborio napadača Radničkog pa je sudija Široki pokazao na belu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Mrkić.

Nije dugo vodila niška ekipa jer je već 5 minuta kasnije Trujić lagano završio lepu akciju i centaršut Babića sa desne strane i izjednačio na 1 :1.

Do kraja poluvremena Vojvodina je još jače pritisnula odbranu Radničkog, ali se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

U nastavku obe ekipe su teško stizale do gol šansi, pa beležimo samo još jedan šut Vukasovića u 68. minutu sa tridesetak  metara od gola Nišlija, ali je Zogović još jednom fantastično reagovao i loptu sproveo u korner.

U samom finišu u nadoknadi vremena Meleg je uspeo da zatrese mrežu Radničkog, ali se tom prilikom poslužio rukom i pogodak nije priznat tako da je na semaforu ostalo 1:1.

Pred zadnje kolo pred plej of  Radnički se nalazi 6. mestu superligaške tabele dok je Vojvodina i pored serije loših rezultata sigurna na trećoj poziciji. U poslednjem kolu Novosađani đe na megdan Radniku u Surdulicu dok Radnički na Čairu došekuje ekipu Javora.