VAR tehnologija krojila rezultat u Subotici

Fudbaleri Radničkog remizirali su sa Spartakom u Subotici rezultatom 1:1 , u prvom kolu Superlige Srbije.

Oba pogotka postignuta su iz penala. Za Radnički je strelac bio Škrbić u 60. minutu, a za Spartak Tufegdžić u 83. Oba penala dosuđena su uz asistenciju i gledanje VAR tehnologije, a VAR je poništio i gol Radničkog u 16. minutu, koji je postigao Japanac Mićibući.

Trener Aleksandar Stanković i dalje je neporažen na klupi Radničkog, predstavio je ekipu sa sedmoricom novajlija u startnoj postavi.

U prvom delu Nišlije su imale inicijativu, nekoliko dobrih prilika i poništen pogodak na intervenciju VAR sudija,. Sa druge strane u samom finišu prvog dela Spartak je u dva navrata bio blizu vođstva, ali ostalo je 0:0.

I drugi deo igre Radnički je bolje otvorio, ali nije uspevao da zatrese mrežu sve do 60. minuta. Iznenada je prekinuta igra, sudija Minaković je dobio sugestiju iz VAR sobe iz Stare Pazove, dugo se gledao snimak, a na njemu-nakon intervencije rezerviste Rakića, nogom kojom je ispucao loptu nagazio je Vukadinovića i to je, nakon dužeg većanja, bio penal za Nišlije. Loptu je na belu tačku postavio Miljan Škrbić i u 60. minutu vrlo sigurnim udarcem doneo Radničkom vođstvo od 1:0.

Nikola Stanković  je u 73. minutu srušio Furtulu, dobio drugi žuti karton i Radnički je ostao sa igračem manje.

Samo nekoliko minuta kasnije novi višeminutni prekid i pregledavanje snimka u VAR sobi, a na njemu povlačenje Šimure od strane Vanje Ilića, prilikom centaršuta iz prekida, u situaciji u kojoj Japanac nije mogao da ugrozi gol Radničkog. Sudija Minaković je nakon još jednog dužeg većanja ipak  pokazao na belu tačku. Lazar Tufegdžić je sa 11 metara prevario Kahrimana i u 83. minutu poravnao rezultat.

Do kraja dosta rastrzane igre, devet minuta nadoknade vremena, ali se rezultat nije menjao.

Subotica, 18. jul. Gradski stadion. Sudija: Nenad Minaković (Novi Sad). Strelci: 0:1 Škrbić (iz jedanaesterca) 60.- 1:1 Tufegdžić (iz jedanaesterca) 83. Žuti kartoni: Ivančević, Šimura, Jović (Spartak), Stanković, Ilić, Kasalica (Radnički). Crveni karton: Nikola Stanković (Radnički) u 73. minutu.

SPARTAK: Dujmović , Dunđerski, Ivančević, Branković (od 69. Furtula), Milošević, Šimura, Marčić, Todorovski (od 46. Rakić), Bijelović (od 69. Jović), Srećković, Tufegdžić.

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković, Pejović, Mitrović (od 90. Ristić), Mićibući  (od 67. Ilić), Duronjić (od 66. Kasalica), Vukadinović, Škrbić (od 65. Bjeličić).