Stonoteniseri Železničara vicešampioni Srbije

Nakon poraza u sredu u Nišu od ekipe Partizana rezultatom 4:2, stonoteniseri Železničara su istim rezultatom poraženi i u revanšu u Beogradu pa su morali da se zadovolje vicešampionskom titulom u Superligi Srbije.

U još jednom kvalitetnom i uzbudljivom meču, iako to rezultat ne pokazuje Nišlije su bile blizu iznenađenja. Nakon lagane pobede Wanga nad Kođabaševim Partizan je poveo rezultatom 1:0. Zatim je Argentinac Sanči savladao Rusa Pajkova i poravnao na 1:1. U trećem meču Luka Mihajlović je posle neverovatnog preokreta u petom setu uspeo da savlada iskusnog Karakaševića, Iako je prvotimac crno-belih u petom setu vodio sa 8:1, a zatim i 9:3, Mihajlović je serijom od 8:0 preokrenuo i dobio set za vođstvo Nišlija od 2:1.

U četvrtoj partiji sastali su se verovatno prvi reketi oba tima Kinez Zengi Vang i Argentinac Francisko Sanči. Nakon vođstva od 2:0 u setovima za Sančija činilo se da je Železničar na putu da napravi veliko iznenađenje i finale otera u majistoricu. Međutim Kinez u redovima Partizana uspeo je da prreokrene i sa 3:2 trijumfuje nad Argentincem i poravna rezultat u meču na 2:2.

Nakon toga Karakašević je uspeo da se osveti Milošu Milenkoviću (koji je zamenio indisponirang Bugarina Kođabaševa) za poraz u Nišu i dovede Partizan u vođstvo od 3:2. Da bi odlučujući poen novom šampionu, ekipi Partizana doneo Rus Pajkov u duelu protiv Luke Mihajlovića za konačnih 4:2 za beogradski tim.

Tako je Železničar uspeo da okonča još jednu sezonu kao vicešampion Srbije. Rezultat vredan svakog poštovanja, ali iako nisu bili favoriti, ostaje žal za nekim propuštenim šansama u ovom velikom finalu, pre svega u prve dve partije u Nišu, kao i u duelu Sančija protiv Vanga sada u Beogradu.