Srebro za Andriju Stankovića na Trofeju Beograda

Proteklog vikenda u Beogradu je održan 46. po redu međunardoni karate turnir ”Trofej Bograda”. Učestvovalo je blizu 1000 takmičara iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Crne Gore, Grčke, Makedonije. Slovačke i Slovenije. Takmičili su se u svim uzrasnim kstegorijama, od poletarca do seniora.

Na turniru su nastupila i dva člana Karate kluba Elid iz Niša – Filip Pavlovic i Andrija Stanković. Filip je nastupio u kategoriji kadeta B klase i osvojio srebrnu medalju, dok je jedan od najboljih niških sportista nekoliko godina unazad Andrija Stanković nastupao u katama pojedinačno u konkurenciji seniora. I on je na kraju zauzeo  drugo mesto izgubivsi u finalu od aktuelnog prvaka Srbije.

Sledeci turnir na kome će nastupiti Andrija Stanković je Viena Open u Beču koji je na programu narednog vikenda.