Rukometaši Železničara ubedljivi protiv Metaloplastike

Rukometaši Železničara ubedljivo su savladali Metaloplastiku u okviru šestog kola plej-ofa Arkus lige 36:27 (16:16). Meč u Čairu imao je dva lica, dok su u prvom delu ekipe bile izjednačene, u drugih 30 minuta domaći su u potpunosti nadigrali Metaloplastiku.

Koliko iskusni igrači Kocić, Stojanović i Spasić, znače za niški tim pokazali su u prvih trideset minuta. Kocić je bio siguran na golu, zabeležio nekoliko važnih intervencija i bio vetar u leđa svojim saigračima. Sa druge strane gotovo nepogrešivi u napadu bili su  Stojanović i Spasić. Odlčan je bio i čuvar mreže Metaloplastike Bomaštar, dok su napad predvodili iskusni Luka Mitrović i Dejan Babić koji je zadavao velike probleme niškom timu. Prvi deo igre obeležila je igra gol za gol i nijedna ekipa nije uspela da stekne osetnu prednost. Tako je nerešeni ishod posle 30 minuta bio najrealniji.

Odmor je više prijao domaćem timu koji se u nastavku meča razgoropadio i gotovo „počistio“ protivnika sa terena. Rešetali su mrežu protivnika Milosavljević, Milovanović, Stojanović, Trkulja kada god su hteli. Za 12. minuta igre Želja je napravio seriju od 11:2, „zvao“ je Veselin Vuković dva puta svoje igrače na odmor, ali to nije urodilo plodom, pošto su domaći bili nezaustavljivi. Pokušao je trener gostiju da izmenama promeni nešto, ali jedino što je mogla Metaloplastika jeste da u par navrata veže dva gola. Najveća prednost domaćih bila je devet golova, sa koliko je tim Đorđa Teodorovića i završio meč.

Železničar su do pobede predvodili Aleksandar Stojanović i Nemanja Milovanović sa po sedam golova, šest je dodao Milosavljević, a jedan manje Spasić. Kod Metaloplastike Dejan Babić se pet puta upisao u strelce, po četiri pogotka postigli su  Mitrović, Pisarić i Dodić.

U narednom kolu Železničar gostuje Dinamu, dok Metaloplastika dočekuje vodeću Vojvodinu.

Železničar 1949 – Metaloplastika 36:27 (16:16)

Niš, hala Čair;

Sudije: Ivan Pandžić (Novi Sad)/ Aleksandar Pandžić (Zrenjanjin);

Isključenja: Železničar 1949  6 minuta, Metaloplastika 8 minuta;

Sedmerci: Železničar 1(1), Metaloplastika 4(2);

Železničar 1949: Matović, Arizanović 2, Stanojević 1, Petrović 1, Radivojević, Ristić, Milosavljević 6, Anđelković 4, Stošić, Spasić 5, Stojanović 7, Antić, Trkulja 3, Milovanović 7 (1),Pavlović, Kocić;

Metaloplastika: Dodić 4, Vorkapić 1, Jevtić, Pisarić 4 (2), Sradnović 2, Mirković 1, Milovanović, Bomaštar, Antonijević 1, Ivanić 2, Radisavljević, Mitrović 4, Miljković, Babić 5, Todorović 3, Došen.