Roler kros GO Crveni krst u Rovčetu protekao u sjajnoj atmosferi (VIDEO)

Protekle subote, na terenima Sportskog centra “Rovče” održana je trka Prvenstvo Srbije GO Crveni Krst 2024 u roler krosu.

Reč je o disciplini koja je veoma popularna kod mlađih roleraša, ali i stariji podjednako uživaju, jer je to prilika da svako pred publikom pokaže svoje roleraške veštine.

Učestvovalo je 35 takmičara uglavnom iz Roler kluba Ekstrim iz Niša i Vranjski iz Vranja.

Bili su raspoređeni u 6 starosnih kategorija  imali su zadatak da savladaju, odnosno preskoče, zaobiđu ili se provuku kroz prepreke na posebno osmišljenom poligonu koji nije lak, ali nije ni pretežak za roleraše sa elementarnim znanjem i iskustvom u vožnji rolera. Nastupali se pojedinačno, dva puta, nakon čega su se vremena sabiraju i proglašavao pobednik.

Klub domaćin bio je najuspešniji sa 10 osvojenih medalja, dok su gosti iz Vranja na jug Srbije pneli 7 medalja

Evo i konačnih rezultata.

Organizator Prvenstva u roler krosu bio je ISST Extreme, a pokrovitelj manifestacije Gradska opština Crveni Krst.