Remi Radničkog na kraju priprema u Turskoj

Poslednjeg dana priprema u Turskoj Radnički je odigrao je utakmicu protiv ekipe Metalist 1925, trenutno sedmoplasiranog tima ukrajinske lige. Ovaj duel poslužio je niškom sastavu kao finalna provera trenutne spremnosti i snage pred nastavak takmičenja u Super ligi Srbije. Rezultat meča bio je 0:0.

I pored toga što su na ovoj utakmici izostali golovi, mnogi aspekti u igri Radničkog pokazuju da je ekipa uigrana i dobro radila u Turskoj i da spremna očekuje nastavak prvenstva narednog vikenda.

Prvo poluvreme utakmice bilo je sadržajnije, a čuvari mreže obe ekipe, Mozil i Stevanović, svakako su najzaslužniji što se rezultat nije menjao od početka meča. Svojim intervencijama obojica su sprečila nekoliko sigurnih pogodaka. Nakon uvodnog dela meča, usledio je opasan napad Radničkog u 18. minutu. U brzom prodoru po desnoj strani, odbranu rivala probio je Belaković i asistirao Stefanu Cvetkoviću na suprotnom delu terena, koji je zamalo bio neprecizan pri šutu ka golu iskosa sa leve strane. Nastavio je Radnički da kombinuje i prodire po bokovima rivala, ali je sve udarce koji su bili upućeni ka golu protivnika branio odlični golman Oleg Mozil.

Na drugoj strani, i njegov kolega na golu niškog tima, Dimitrije Stevanović, bio je siguran i odlično odbranio nekoliko udaraca napadača ukrajinske ekipe, a najopasniji su bili oni u 29. i 37. minutu prvog poluvremena. Najbliži pogotku za Radnički u ovom delu igra bio je Petrov u dva navrata, ali je njegove precizne udarce u 33. i 39. minutu posle dobrih akcija niškog tima odbranio ukrajinski golman. Nikola Andrić povređen je u jednom od duela sa protivničkim napadačem i morao je da napusti igru već nakon pola sata od početka meča, a zamenio ga je Etongu.

U drugom poluvremenu Radnički je najbliži pogotku bio u 64. minutu. Niški tim je iz presinga osvojio loptu u kaznenom prostoru rivala, usledila je asistencija Petrovu, a njegov udarac sa gol linije izblokirao je odbrambeni igrač ekipe iz Harkova. Od tog trenutka protivnik je zaigrao defanzivnije, želeći pre svega da zaštiti sopstveni gol. Radnički je napadao, konstantno igrao u visokom presingu terajući rivala na greške, ali nije uspeo da do kraja meča zatrese mrežu Metalista.

U timu danas nije bilo golmana Rosića i napadača Nikole Štulića, koji su odigrali svoj debitantski meč za A selekciju Srbije protiv SAD, a ni ranije povređenih Gakua, Freia i Dimića. Radnički je meč startovao u sledećem sastavu:
Stevanović – Jamkam, Savić, Andrić, Varga – S. Marjanović, Pejović, Mićin – Cvetković, Belaković – Petrov

Trenera Lalatovića može da raduje raznovrsnost u igri Radničkog, kao i brza transformacija tima iz odbrane u fazu napada. Ekipa je uspela da se na pripremama dobro uigra i sada pokazuje da poseduje kvalitete da ugrozi veoma kvalitetne sastave, kakvi su bili svi rivali na pripremnim utakmicama u Turskoj. Naša ekspedicija sutra pakuje kofere i očekuje je put natrag za Niš, dok će sledeće subote od 14 časova na Čairu odigrati prvi meč nastavka domaćeg šampionata protiv ekipe Mladosti iz Lučana.