Rapsodija Radničkog na “krovu”

Sjajno izdanje Radničkog u duelu sa IMT-om i druga vezana pobeda i opet bez primljenog pogotka.

Fudbaleri Radničkog savladali su ekipu beogradskog IMT-a u prvoj utakmici 22. kola Super lige Srbije rezultatom 0:3 (0:1). Strelci za niški tim bili su Vanja Ilić u 44. minutu, Semir Smajlagić u 46. i Stefan Vukić u 71. minutu utakmice.

Radnički je u potpunosti taktički i tehnički nadigrao današnjeg rivala i zabeležio važan trijumf, koji ga trenutno vodi na 12. poziciju na tabeli u šampionatu Srbije. U prvom delu igre viđena je velika borba na sredini terena i manji broj prilika za pogodak. Nikola Petković pokušao je prvi da oybiljnije ugrozi gol Gordića nakon kornera koji je izveo Čolović. Za goste je pretio Luković iz slobodnog udarca, ali je Vasiljević bio dobro postavljen. Prvi pogodak na meču viđen je u 44. minutu. Stefan Čolović oduzeo je loptu protivničkom igraču, dodao je Vanji Iliću, koji je procenio da se golman domaće ekipe loše pozicionirao i fantastičnim udarcem sa dvadesetak metara postigao svoj četvrti pogodak u ligi ove sezone.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, Radnički je duplirao svoju prednost. Bamidele je krenuo sa loptom ka golu IMT-a, u pravom trenutku proigrao napadača Smajlagića, koji se našao oči u oči sa golmanom Gordićem i hladnokrvno postigao svoj prvenac na zvaničnim mečevima za niški tim. Konačan rezultan postavio je Stefan Vukić, nakon odlične timske akcije. Ovog puta Bamidele je napao po desnoj strani terena i uputio snažan centaršut u srce kaznenog prostora. Loptu je tamo sačekao Stefan Vukić i preciznim šutem zakucao u mrežu Beograđana, takođe za svoj prvenac u dresu Radničkog. Do kraja meča IMT je pokušavao da ublaži vođstvo Radničkog, ali su odbrana tima i golman Vasiljević nekoliko puta sjajno intervenisali i osujetili sve udarce.

Nikola Trajković bio je veoma zadovoljan izdanjem svog tima nakon meča:

– Prvi put u sezoni vezali smo dve uzastopne pobede i dva meča bez primljenog pogotka. Ekipa je pokazala izuzetan karakter u jako teškom trenutku, kada smo rezultatski ugroženi i sa velikim brojem povređenih igrača. Idemo korak po korak, a kada budemo imali kompletan tim, možemo očekivati puno bolji Radnički u nastavku sezone.

Naredni meč u Super ligi Radnički igra na svom Čairu u nedelju 3. marta od 18:30 časova protiv Radnika iz Surdulice.

Radnički: Vasiljević – Petković, Vojnović, Petrović, Stojanović – Ado (od ’46. Luković), Stajić, Ilić (od ’90. Terzić), Čolović (od ’63. Cvetković), Bamidele (od ’76. Belaković) – Smajlagić (od ’63. Vukić)