Radnički siguran protiv Čukaričkog. Drinčić dominirao terenom (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog savladali su rutinski ekipu Čukaričkog sa 2-0 na premijeri prolećnog dela prvenstva Superlige Srbije u fudbalu. Sigurnom igrom uz golove Drinčića i Haskića Radnički je najavio uspešno proleće.

Već od samog starta fudbaleri niškog superligaša   stavili su do znanja da ih jedino pobeda zanima.Već u   5 minutu Radnički je  imao solidnu šansu. Loptu je na sredini povukao Grbić, dodao do Haskića, ovaj  prosledio do Ranđelovića koji je dobro šutirao sa 20-ak metara, ali je zamalo bio neprecizan.

U 17.minutu nova šansa za Nišlije. Haskić je presekao pas “brđana”, ušao u šesnaesterac, dugo razmišljao koga da uposli, a onda je odlučio da šutira, ali je lopta prohujala pored stative golmana gostiju Stevanovića.

Usledio je period totalne inicijative Radničkog, ali bez promene rezultata na semaforu. A onda u 28 minutu maestralan pogodak Drinčiča. Vezista Radničkog opalio je po lopti sa 25 metara, lansirao projektil u stilu Siniše Mihasjlovića I tako na efektan način doveo svoj tim u vođstvo.

I nakon vodećeg pogotka ređale su se šanse Radničkog, ali do promene rezultata nije došlo sve do 42.minuta.

A onda Radnički preko Haskića stiže do 2-0. Ponovo je glavni kreator bio Drinčić. U srcu šesnaesterca lopta stiže do najboljeg strelca Nišlija koji je punom snagom šalje pod prečku.

U smiraj prvog poluvremena šansu nakon kornera imao je i Čukarički. Glavom je pokušao visoki Šapić, ali je lopta preletela tik iznad prečke. Ispostavilo se da je to i jedina šansa “Čuke” na Čairu.

Odnos snaga nije se promenio ni u drugom poluvremenu. U 52.minutu Haskić sjajno istrčava polukontru, zaobilazi i golmana , ali dosta iskosa sa desne strane pogađa samo spoljni deo mreže.

U 61 minutu fudbalsko znanje pokazao je I Petar Petrović koji je nekoliko minuta pre toga ušao u igru. “Okrenuo” je svog čuvara i oštro šutirao, ali pored gola. Minut nakon toga pokušava i Kojašević, ali ostaje 2-0.

Petrović je pokušao I u 72.minutu nakon odličnog solo prodora i ubacivanja Todorovskog. Pokušao je u narednom napadu i  Caki Stojanović, ali je Čukarički uspeo da sačuva svoju mrežu.

Odmah nakon toga je Petrović još jednom probio, ali Nikodijević nije ni bio u prilici da uputi ozbiljniji udarac, pa je ostalo konačnih 2-0 za Radnički.

U jednoj rečenici-potpuna dominacija Radničkog na terenu, uz svemoćnog Drinčiča koji je još jednom potvrdio da je istinski as.

Utisak je da Radnički sezonu nije mogao bolje da nastavi. Tri boda i sjajna igra poslužiće za dodatno podizanje samopouzdanja pred predstojeće duele u prvenstvu i kupu.