Crvena Zvezda i Mega “na mišiće” do polufinala (VIDEO)

Drugog dana Kupa Radivoj Korać u niškom Čairu viđene su znatno zanimljivije utakmice nego prvog. Iako su se u polufinale, očekivano, plasirali Mega i Crvena Zvezda način na koji su došli do pobeda nije bio nimalo lak.

U prvom meču dana Borac iz Čačaka je protiv favorizovane Mege dominirao cele tri četvrtine. Predvođeni dvojicom Đokovića (Ilijom i Radovanom)  sredinom trećeg dela imali su i +18, ali ni to nije bilo dovoljno za pobedu, jer se Mega u poslednjoj četvrtini probudila i na krilima Luke Ašćerića i Nikole Miškovića stigla do potpunog preokreta i trijumfa od 73:69.

U drugom meču još veći favorit Crvena Zvezda, bio je na rubu poraza protiv ekipe Dinamika koja je vodila čitavih 39 minuta, sredinom treće četvrtine i sa 13 poena razlike. Predvodili su je raspoloženi Glišić i kapiten Vulikić. Zvezda se nakraju trgla i preko Simanića, Davidovca i Berona uspela da preokrene rezultat i trijumfuje rezultatom 75:70.

U subotu su na programu polufinala: od 17h sastaju se Partizan i FMP dok je za 21h zakazan duel između Mege i Crvene Zvezde.