Radničkom pukla “petarda” na “krovu”

Fudbaleri Radničkog doživeli su jedan od najtežih poraza u novijoj istoriji. U 9.kolu Super lige Srbije poraženi su od ekipe Voždovca sa čak 5-0 (3-0).

Meč je praktično bio rešen već nakon pola časa igre, kada je domaća ekipa povela sa 3-0. Voždovac je „na krovu“ poveo već u 7.minutu golom Nikole Vujnovića. Na 2-0 povisio je Marko Putinčanin u 18.minutu, dok je nakon greške mladog Ćirkovića, strelac u 27.minutu bio Ivan Milosavljević.

Igrači Radničkog su grubo grešili, a raspoloženi igrači Voždovca su kažnjavali svaku grešku.

Nezadovoljan igrom odbrambenog reda, trener Nišlija Radoslav Batak, već na poluvremenu je zamenio mlade defanzivce Radničkog Nikolu Stevanovića i Petra Ćirkovića, ali ni to nije dalo rezultata.

Sredinom drugog dela „zmajevi“ su samo potvrdili pobedu golovima Miloša Pantovića u 67. i Miloša Stojčeva u 78. minutu, tako da je Radnički „petardom“ ispraćen u Niš. Blamaža kakva se ne pamti.

Radnički je sa 5-0 poražen od tima, koji je u prethodnom kolu poražen od Crvene Zvezde sa čak 6-0. Podatak za brigu i „prst na čelu“.

U narednom kolu 3.oktobra Radnički dočekuje ekipu Mladosti iz Lučana.