Omladinska liga Srbije: Nišlije obezbedile opstanak – Piroćanci se sele u niži rang (VIDEO)

U okviru 26. kola Omladinske fudbalske lige Srbije održan je derbi jugoistočnog regiona države između niškog i pirotskog Radničkog. Obe ekipe su utakmicu dočekale u ne baš najboljem raspoloženju zbog situacije na tabeli i pod imperativom pobede. Nakon 90 minuta uglavnom izjednačene igre do podviga je stigao Radnički iz Niša, pobedio je 1:0 i ostvario tri boda vredna opstanka u ligi.

Od početka meča bilo je jasno da je reč o ekipama izjednačenog kvaliteta. Obe ekipe su u meč ušle dosta borbeno, fudbaleri su mnogo trčali, ali su izostale prave prilike, na kraju i veći broj golova. U prvih 45 minuta nije viđena nijedna ozbiljna šansa, bilo je malo udaraca ka golu, a nešto opasnija situacija viđena je u 32. minutu pred golom Piroćanaca kada je Mladen Radenković nakon sloprodora uputio šut u okvir gola.

Početak drugog poluvremena doneo je drugačiju sliku na terenu i ispostavilo se da je u tom delu i rešeno pitanje pobednika. Domaći tim je krenuo dosta agresivno i nanizao nekoliko ozbiljnijih akcija u prvih deset minuta nastavka, a nakon jedne takve zbog igranja rukom u šesnaestercu dosuđen  je penal za Nišlije u 51. minutu meča. Siguran izvođač sa bele tačke bio je kapiten Nikola Ristić koji je doveo niški Radnički do prednosti 1:0.

U nastavku je viđena slična slika iz prvog poluvremena meča, borbenosti nije nedostajalo, ali dobrih šansi jeste. Nije bilo ozbiljnijih situacija ispred oba gola sve do 86. minuta kada je Radnički iz Pirota propustio odličnu priliku za izjenačenje. Nakon slobodnog udarca Veljko Ćirić je dodao loptu Jovanu Lučiću koji je uputio precizan šut pod prečku niškog tima, ali se istakao golman Milorad Kojić i paradom je sprečio pogodak.

To je bila poslednja prilika na utakmici, Radnički iz Niša je savladao imenjaka iz Pirota sa 1:0.

Ovom pobedom Nišlije samo teorija može izbaciti iz lige. Obezbedili su 11 bodova prednosti u odnosu na ekipe iz zone ispadanja samo četiri kola pre kraja prvenstva.

Radnički iz Pirota je u prolećnom delu totalno drugačija ekipa od one iz prvog dela prvenstva. Pojačani sa šest kineskih igrača apsolutno su bili ravnopravni protivnik svakom timu u prvenstvu i da su sa ovakvim sastavom nastupali od početka sigurno se ne bi našli u situaciji u kakvoj su sada, a ispadanje iz lige je neminovnost. Protiv niškog tima su nastupili oslabljeni. Omladinac iz Kine Bil igrao je za prvi tim Radničkog u susretu protiv Novog Pazara. Još četiri prvotimca su nedostajala, što zbog povreda, što zbog bolesti. I u takvom odnosu snaga protiv niškog Radničkog im je malo nedostajalo da kući odu neporaženi.

U 27. kolu niški Radnički gostuje Crvenoj zvezdi u Beogradu, dok će se u Pirotu igrati derbi donjeg dela tabele između domaćeg Radničkog i kruševačkog Napretka.