Radnički se vraća iz Subotice sa sva tri boda

Fudbaleri Radničkog savladali su Sparatak sa 2:1 i upisali veoma važne bodove u borbi za opstanak. Ponovo je ekipa sa Čaira bila efikasna i razigrana u gostima, ali je i pokazala karakter. Po ko zna koji put, odlični Bamidele i izmene u pravim momentima glavni su utisak posle utakmice 28. kola Supelrige u Subotici.

Domaći su bolje otvorili meč, kada je šansu imao iskusni Vojo Ubiparip, a Stevanović odlično odreagovao  i odbranio. Posle toga Spartak je dobro igrao, ali nije bio toliko opasan po goste. Izabranici Dejana Joksimovića odolevali su napadima, a u nekoliko navrata dobro je intervenisao Stevanović. Radnički nije mnogo pretio, ali je dobro iskoristio svoju priliku. Nišlije su povele u 17. minutu kada je Bamidele pobegao igračima Spartaka pretrčao pola terena i gotovo rutinski savladao Manojlovića za 1:0. Do poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja na gradskom stadionu, beleži se još jedan pokušaj Spartaka i dobra reakcija golmana gostiju.

U nastavku meča Lalatović je napravio četvorostruku izmenu, ali to nije donelo mnogo domaćem timu. Ne sme se izostaviti ni činjenica da je odbrana niškog tima bila na nivou, sve do 67. minuta kada je Jamkam vratio loptu Stevanoviću koji je loše reagovao te je ista završila iza njegovih leđa za – 1:1. Kiks

Nišlija dodatno je motivisao momke u plavim dresovima, koji su napadali, ali nisu uspeli da dođu do gola. Ono što može da raduje navijače jeste činjenica da ekipa posle izjednačenja nije pala, već je nastavila da napada i ide ka svom cilju. Činjenica da su bodovi prekopotrebni i da vremena za čekanje nema, upalila je crveni alarm, trener Joksimović pravi izmene, a ulazak Mesarovića i Cvetkovića direktno je uticao na rezultat. Samo minut nakon ulaska na teren, u 84. minutu, Stefan Cvetković postigao je pobedonosni pogodak. Asistirao je Mesarović, a Cvetković iz peterca matirao Manojlovića za veliku pobedu – 1:2.

U narednom kolu Radnički će na Čairu, u nedelju 07. aprila od 16:30h, dočekati ekipu Voždovca.