Radnički se ispromašivao, ali konačno slavio na Čairu (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog savladali su ekipu Javora sa 1:0, u poslednjem 30. kolu, regularnog dela sezone. Jedini pogodak postigao je Miljan Škrbić u 11. minutu meča, a velike zasluge za pobedu niškog tima imao je golman Rosić koje je u više navrata odlično intervenisao.

Takmičenje u plej-aut počinje za deset dana.

Posle tri uzastopna poraza kod kuće, Nišlije su konačno slavile. Imao je hrabrosti trener domaćih da meč počne sa dvojicom napadača što mu se isplatilo i to veoma brzo. Kombinovali su Petrov i Stojanović, a akciju za 1:0, pogotkom krunisao Miljan Škrbić.

Videla se želja kod domaćih igrača, a viđene su i neizostavne greške koje Radničkom ove sezone nisu strane. Na sreću domaćih, gosti nisu kaznili sve propuste, najviše zahvaljujući golmanu Draganu Rosiću, koji je još jednom potvrdio kvalitet i opravdao status reprezentativca.

Borbeniji gosti viđeni su u nastavku meča, kada je gol “visio u vazduhu”, a najbliži izjednačenju Javor je bio u 68. minutu kada je Pejović, posle kornera, sa gol-linije izbacio loptu.

Sa druge strane napadao je i Radnički, ređali su se pokušaji Mićina, Pejovića, Jamkama, Petrova, Belakovića, ali nijedan nije bio dovoljno dobar za promenu rezultata na semaforu.

Nakon ove pobede Radnički je 11. na tabeli, a plej-aut započinje na domaćem terenu. Protivnik Nišlijama biće poslednjeplasirana ekipa na tabeli – Mladost GAT iz Novog Sada.