Radnički preko Voždovca do prve pobede u plej-ofu (VIDEO)

Nakon serije loših rezultata i četiri meča bez trijumfa fudbaleri niškog Radničkog savladali su na Čairu Voždovac u 2. kolu plej-ofa sa 3:0.

Strelci za Radnički bili su Lazar Arsić u 15, Aleksandar Jovanović u 47. i Andreja Apostolović u 90. minutu utakmice.

Nišlije su bile bolji i konkretniji rival u najvećem delu meča i iskoristio brojne nesigurnosti u odbrambenoj liniji Voždovca, te ne bi bilo nezasluženo da je trijumf bio i ubedljiviji.

Radnički je i dalje šestoplasirani tim na tabeli plej-ofa sa 25 bodova, 5 manje od lučanske Mladosti, koja se nalazi na 4. mestu koje vodi u Evropu.

Početak meča protekao je bez većih uzbuđenja, Voždovčani su imali blagu dominaciju u posedu lopte, ali osim nekoliko izborenih kornera, nisu imali izgledniju šansu za pogodak. I onda je niški tim poveo pravo niotkuda. Netačan pas ka poslednjoj liniji Voždovca pokušao je da “ukrade” uporni Kojić, golman Voždovca je ispucao loptu, ali na katastrofalan način, ona je došla do Arsića, kome nije bilo teško da sa dvadesetak metara sprovede loptu u nebranjenu mrežu – 1:0.

Već u narednom napadu Radnički je mogao da udvostruči prednost. Nakon nove nesigurnosti poslednje linije gostiju, lopta je na boku došla do izuzetno aktivnog Kojića, koji je iz prve poslao sjajan centaršut usamljenom Nomi na petercu, ali je Japanac iz voleja pucao pravo u Popovića.

Vodeći pogodak “rastrčao” je domaće fudbalere, koji su težište igre u potpunosti preneli na polovinu protivnika, a u 21. minutu Noma je ponovo propustio stopostotnu šansu. Arsić ga je sjajno spojio sa golom, ali je brzonogi internacionalac ponovo šutirao pravo u istrčalog golmana Voždovca.

Gostujuća odbrana delovala je “bušno” poput švajcarskog sira, te je ofanzivni deo postave Radničkog lako ulazio u šanse. Novu odličnu priliku imao je kapiten Jovanović nakon jako dobrog pasa Kojića, ali je kapiten Radničkog mlako pucao u Popovića.

Nakon serije kolosalnih prilika, napadi Nišlija su utihnuli, a u 35. minutu gosti su imali prvu priliku za gol. Posle prodora Putinčanina sa desne strane i centaršuta na peterac, lopta je stigla do Ćirkovića, koji je u padu zahvatio loptu i bezopasno šutirao.

“Real sa Nišave” je duplirao prednost na startu drugog poluvremena. U 47. minutu pas Petrovića prevario je kompletnu odbranu Voždovčana, do lopte je došao Jovanović koji je efektnom egzekucijom matirao protivničkog golmana pogodivši malu mrežu daljeg ugla gola gostiju.

Voždovčani su mogli da prepolove prednost u 56. minutu nakon opasne polukontre. Radoš Bulatović je kiksnuo na sredini terena, a u gol šansi našao se centarfor gostiju Dražić, no njegov šut je u poslednjem trenutku izblokirao Petrović, te je lopta završila u korneru.

I kada su svi mislili da će posle izuzetno mirnog i nezanimljivog drugog poluvremena rezultat ostati 2:0, sevnula je kontra Nišlija u 90. minutu, Kojić je probio po desnoj strani, uposlio na petercu Apostolovića, koji je jedva “ugurao” loptu u gol za konačnih 3:0.

U narednom kolu Radnički će na svom terenu dočekati Javor iz Ivanjice.

RADNIČKI – VOŽDOVAC 3:0 (1:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Majo Vujović (Novi Sad)

Žuti kartoni: Krasić, Pavlović (Voždovac), Arsić, Stanojević, Mrkić (Radnički)

Radnički: Bojan Zogović, Milan Perendija, Radoš Bulatović, Nikola Stanković, Miloš Petrović, Marko Tomić (od 65. Miloš Stanojević), Lazar Arsić, Riota Noma, Aleksandar Jovanović (od 88. Andreja Apostolović), Marko Mrkić (od 76. Anid Travančić), Nemanja Kojić

Voždovac: Zoran Popović, Miloš Mihajlov, Uroš Sinđić, Aleksandar Filipović, Marko Putinčanin, Miloš Pavlović, Nemanja Nikolić, Nenad Marinković (od 71. Aleksandar Ješić), Nikola Ćirković, Stefan Dražić (od 83. Dejan Georgijević), Ognjen Krasić (od 71. Đuro Zec)