Radnički podelio bodove sa OFK Beogradom (VIDEO)

U 11. kolu Superlige Srbije Radnički je dočekao drugoplasirani tim na tabeli, ekipu OFK Beograda.

Po kišovitom vremenu viđen je  dopadljiv fudbal. Igralo se otvoreno na obe strane, a čini se da je remi, 1-1, najpravedniji rezultat. Pobedu je želela i jedna i druga ekipa, ali su i jedni i drugi morali da se zadovolje sa po jednim bodom.

Prvi je pripretio Radnički , već u 4. minutu preko Stjuarta, koji je pokušao  iskosa sa leve strane ali Popović je bio dobro postavljen.

OFK Beograd je uzvratio u 8. minutu. Nije to bio jak udarac Vlijtera, golman Manojlović je praktično bio savladan, ali je lopta stigla samo do okvira gola. Rasplamsala se igra u tim trenucima.

Radnički već u narednom napadu pokušava preko Vanja Ilić koji šutira iz voleja, ali je lopta prohujala pored stative.

U 23. minutu 1-0 za Radnički! Korner je sa desne strane odlično izveo Vanja ilić, a u petercu je najviši bio Marko Petković koji loptu smešta iza leđa Balše Popovića.

Gosti su umalo do izjednačenja došli u 38. minutu. Ponovo je zapretio napadač iz Surinama, Vlijter. Momčilović je loše procenio let lopte, ali je na pravom mestu bio kapiten Nišlija Jamkam koji je sprečio pogodak.

U istom minutu uzvraća Rosić, ali je Popović ovoga puta siguran.

U 42. minutu ponovo kvalitet pokazuje Vanja Ilić. Snažno šutira sa više od 25 metara, ali pogađa prečku.

Time je i stavljena tačka na prvo poluvreme, u kome  je Radnički bolju igru krunisao  golom.

U drugom delu su „romantičari“ krenuli znatno agilnije. Lopta je na početku drugog dela stalno bila u šesnaestercu domaćih. Pokušavali su Paločević, pa Nikola Mituljikić, da bi ovaj potonji u 53.minutu stigao do pogotka.

Šutirao je Vukičević iskosa sa leve strane, Manojlović je odbio loptu, ali samo do Mituljikića kome nije bilo teško da se upiše u strelce.

U tim trenucima Radnički nije ličio na ekipu iz prvog poluvremena.

Pokušao je stručni štab Nišlija da prekine dominaciju gostiju. Drinčić već u 57. minutu vrši trostruku izmenu. Umesto Ilića, Petkovića i Jurukova uvodi Freia, Belakovića i Zeca i uspeva da uspostavi ravnotežu.

Radnički je konačno uspeo da zapreti u 65. minutu. Bosić se izborio za prostor-dobro je šutirao, ali se Popović nije dao iznenaditi.

U tim trenucima stizala je za domaću ekipu i podrška sa tribina. Nišić šutira sa distance u 79. minutu, ali je udarac bio preslab da bi se savladao vrlo dobar Popović.

Klasu u 80. minutu potvrđuje i golman domaćih, Manojlović, koji dobro interveniše posle oštrog udarca sa leve strane.

U 84. minutu pokušava Belaković, lopta se odbija, ali niko od domaćih fudbalera ne stiže do nje u šesnaestercu.

Igra se u tim trenucima „spuštenog garda“. Ređaju se šanse čas na jednoj, čas na drugoj strani.

Bermudes koji je ušao sa klupe pokušava glavom, ali srećom po domaće, lopta odlazi pored gola. Mladi ekvadorski napadač blizu gola je i u 87. minutu, ali Manojlović brani.

Isti igrač nakon pokušaja glavom i levom nogom, okušao je i desnicu u narednom napadu, a golman Nišlija ponovo je siguran.

Manojlović je ponovo na iskušenju u 3. minutu nadoknade, ali ponovo odlično interveniše.

Na kraju, nekako najpravedniji rezultat. Domaći bolji u prvom, gosti opasniji u drugom delu. Radnički – OFK Beograd, 1-1. Nišlije su tako stigle do 17. boda, dok OFK Beograd ostaje drugi na tabeli.

U narednom, 12. kolu, Radnički 19. oktobra gostuje Crvenoj Zvezdi.