Radnički na Čairu srušio lidera (VIDEO)

Najzad je i fudbalere niškog Radničkog ove sezone pogledala sreća. Nakon skoro tri meseca orilo se na Čairu “kec u Nišu”, a pao je ni više ni manje nego dosadašnji lider prvenstva, ekipa Partizana. Rezultat je bio 2:1(0:0).

Prvo poluvreme odigrali su niški fudbaleri sjajno u defanzivi, ne dozvolivši Partizanu da ozbiljnije ugrozi gol Rosića. Sa druge strane Radnički je u par navrata ozbiljno zapretio Jovanoviću na golu crno-belih.

U drugi deo izabranici Igora Duljaja ulaze agresivnije i odlučnije, pa već u 53. minutu preko Saldanje dolaze do vođstva od 1:0. Činilo se tada da su crno-beli na dobrom putu da upiš nova tri boda, ali tako nisu mislli i fudbaleri niškog superligaša. Igrali su hrabro, nisu se predavali, pa ih je i sreća pogledala u 64. minutu, kada je Saničanin neoprezno startovao, udarivši rukom u glavu Belakovića. Za sudiju Ivkovića nije bilo dileme – penal za niški klub. Kazneni udarac izveo je Sava Petrov, koji je “pannjenkom” prevario Jovanovića i poravnao rezultat.

Do potpunog preokreta Radnički stiže u 73. minutu. Nakon kornera sa desne strane nespretno je reagovao štoper gostiju Mihajlo Ilić i zatresao je sopstvenu mrežu.

Do kraja meča Partizan se trudio da stigne makar do boda, stvoriš par solidnih prilika, dok su domaći u nekoliko navrata bili opasni iz kontranapada, ali ostalo je 2:1 za Radnički.

I pored osvojena tri boda Nišlije su i dalje u predzadnji na tabeli, ali uspeli su da održe korak sa konkurentima, pa se nadaju da bi bodovima u preostala dva duela do kraja ovog dela prvenstva, a oba igraju na Čairu, uspeli da se izvuku iz neugodne poziceje. Sa druge strane Partizana je poraz skupo koštao, izgubili su čelnu poziciju na tabeli, a do kraja ih pored meča sa Kragujevačkim Radničkim očekuje i večiti derbi sa Crvenom zvezdom.