Radnički lako protiv Radnika (VIDEO)

Neočekivano lako u derbiju “južne pruge” fudbaleri Radničkog su na Čairu savladali ekipu Radnika iz Surdulice rezultatom 3:0(2:0).

U utkmicu 18. kola Superlige niški fudbaleri su ušli odlučni da pobede, pa su se šanse pred golom Surduličana ređale od samog početka. Napadalo se uglavnom po bokovima, gde su se odlično dopunjavali Aksentijević i Tomić po desnoj, i Stanković i Mitrović pop levoj strani, dok je nakon prekida najopasniji u šesnaestercu bio štoper Nikola Stevanović.

Šanse su se ređale, ali do pogodaka se stiglo tek u završnici poluvremena, tačnije u 38. minutu, kada je za samo 120 sekundi  Radnički došao do velikih 2:0.

Prvo je Branislav Tomić lagano u gol pretvorio sjajnu asistenciju Japanca Mićibućija, a samo dva minuta kasnije, nakon atraktivnog driblinga i centaršuta Aksentijevića, u kaznenom prostoru sjajno je reagovao mladi Stefan Mitrović i zabio loptu u mrežu, za veliku prednost domaćina.

U 43. minutu malo je nedostajalo da bude 3:0. Mitrović je sa 17 metara poslao pravu „bombu“ ka golu Radnika, lopta je išla pod samu prečku, a pogodak je fantastičnom intrevencijom sprečio golman Ranđelović.

U drugom poluvremenu fudbaleri Radničkog su malo “stali na loptu”, a gosti su bezuspešno pokušavali da se vrate u igru, da bi u 80. Tomić svojim drugim golom, ovoga puta na asistenciju sjajnog Stefana Mitrovića stavio tačku na ovaj meč – Radnički – Radnik 3:0.

Ovom pobedom Radnički je nastavio niz dobrih rezultata, koji ga je doveo do 6. mesta na tabeli sa 25 osvojenih bodova, dok je Radnik 12. sa 19. U narednom kolu Surduličani dočekuju Radnički iz Kragujevca dok će Nišlije gostovati TSC u Bačkoj Topoli.

RADNIČKI NIŠ-RADNIK 3:0 (2:0)

Niš, 28. novembra. Stadion Čair.  Sudija: Pavle Tomić (Beograd). Strelci. 1:0 Tomić 38.- 2:0 Mitrović 40.- 3:0 Tomić 80. Žuti kartoni: Mitrović, Tomić, Savić (Radnički), Bogdanovski, Medić (Radnik). Crveni karton: Medić (Radnik) u 90. minutu (drugi žuti karton na klupi za rezerve).

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijevi, Stevanović, Savić, Stanković, Pejović, Ilić (od 46. Bjeličić), Tomić (od 82. Kovačević), Mitrović (od 87. Dušanić), Mićibući(od 87. Pavlov), Škrbić (od 65. Kasalica).

RADNIK: Ranđelović, Jokić, Radmanovac, Bogdanovski, Lukić (od 65. Miladinović), Oreščanin, Medić (od 75. Dimitrov), Bjedov (od 75. Stamenković), Biber, Janjić (od 58. Nedeljković), Spasić (od 58. Subotić).