Radnčki se “petardom” protiv Bačke vratio na pobednički kolosek (VIDEO)

Ubedljivom pobedom protiv Bačke od 5:1(4:0) Radnički je završio redovni deo prvenstva i u plej-of ulazi sa druge pozicije  i 38 bodova. Četiri manje od prvoplasirane Crvene Zvezde i 11 više od Partizana i Čukaričkog.

U meč sa Bačkom Nišlije su ušle ofanzivno. Iako su nastupili bez nekoliko standardnih prvotimaca (Ristića, Crnomarkovića i Grbića) to se nije odrazilo na igru.

Lako su Nišlije stizale do prilika od samo početka i posle par promašaja već u 9. minutu stigle do vođstva. Najzad je proradio i Damir Kojašević koji je zimus najavljen kao veliko pojačanje, ali u dosadašnjim utakmicama nije imao značajniji učinak. On je ne toliko jakim, koliko preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao golmana Aleksu Milojevića – 1:0 za Radnički.

Nastavio je Radnički sa napadima, a ispred gola Bačke ređale su se šanse kao na traci. Da bi se u 24. minutu u gužvi u petercu, posle loše reakcije odbrane Bačke, najbolje snašao, opet Kojašević smestivši loptu u mrežu gostiju – 2:0 za Radnički.

Domaći igrači nistavili su u istom ritmu i posle drugog gola,  a odbrana Bačke konstantno je bila na mukama. Beležimo dobru priliku Bondarenka u 28. minutu i pokušaj Haskića u 30. minutu, ali bez uspeha.

U 36. minutu iznenada su se i gosti našli u odličnoj prilici. Nebojša Gavrilović našao se oči u oči sa mladim golmanom Radničkog Miloradom Kojićem kome je Lalatović ukazao šansu na ovom meču. Kojić je sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Samo par minuta nakon toga stigla je kazna za ovaj promašaj. Sjajnu asistenciju Lazara Ranđelovića iskoristio je, ko bi drugi , nego, Nermin Haskić i doveo Radnički u vođstvo od 3:0.

U 40. minutu opet se golman Nišlija našao u situaciji 1 na 1 sa gostujučim napadačem, ovoga puta Nikolom Radovićem. Na opšte oduševljenje navijača na Čairu opet je Kojić izašao kao pobednik.

I opet dva minuta posle promašaja stiže kazna. Ovoga puta u vidu prelepog pogotka Nikole Drinčića, koji je još jednom ove sezone  fenomenalnim udarcem sa nekih 25 metara od gola Bačke razgalio srca navijača na Čairu dovevši Radnički do vođstva od 4:0.

U drugom poluvremenu tempo igre je opao. Imao je domaćin inicijativu, ali ne i previše prilika za gol.. Ipak, ni to nije smetalo najboljem strelcu lige, Nerminu Haskiću, da svojim  20. pogotkom u sezoni dovede Radnički u vođstvo od 5:0. Najbolji napadač Nišlija sjajno je krunisao preciznu akciju čitavog tima u 71. minutu.

Gosti su do kraj uspeli samo da ublaže poraz pogotokom Luke Mićića u 86. minutu. U situaciji koja je mirisala na nedozvoljenu poziciju dobro se snašao napadač gostiju savladavši Kojića na golu Radničkog za konačnih Radnički – Bačka 5:1.

Radnički u plej of kreće već idućeg vikenda duelom sa Crvenom Zvezdom na “Marakani”, sledi mu onda i gostovanje Partizanu u polufinalu Kupa, a odmah za tim i plej-of duel sa istim rivalom na Čairu.

RADNIČKI-OFK BAČKA 5:1 (4:0)

Niš, 7. aprila. Stadion Čair. Sudija: Zoran Široki . Strelci: 1:0 Kojašević 9.- 2:0 Kojašević 23.- 3:0 Haskić 38.- 4:0 Drinčić 44.- 5:0 Haskić 71.- 5:1 Mićić 87. Žuti karton: Kostić (OFK Bačka).

RADNIČKI: Kojić, Todorovski (od 63. Živković), Đorđević, Pankov, Bondarenko, Aleksa Jovanović, Drinčić, Kojašević(od 63. Ristić), Ranđelović, Haskić, Nikodijević (od 57. Čumić).

OFK BAČKA: Milojević, Đurić, Žakula, Gojković, Kostić, Pantić, Bjeloš (od 53. Balabanović), Tomić, Makarić , Radović (od 83. Mićić), Gavrić (od 85. Marković)