Posle teške sezone Mašinac završio prvenstvo kao treći (VIDEO)

Fudbalerke Mašince okončale su sezonu pobedom nad novosadskom Vojvodinom rezultatom 3:0(2:0). Strelci su bili Milica Stanković, Kristina Krstić iz penala i Aleksandra Lazarević u finišu meča.

Nezanimljivo prvo poluvreme bez prilika pred golovima ulepšala je kapitenka niškog tima Milica  Stanković, prelepim pogodkom iz slobodnog udarca u 27. minutu.

Posle starta golmana gostiju nad Lazarevićkom u kaznenom prostoru Vojvodine, sudija Marina Višnjić je pokazala na belu tačku, a siguran izvođač penala bila je Kristina Krstić. 2:0 za Mašinac.

U drugom delu viđena je dinamičnija igra sa više šansi, ali i samo jednim pogotkom i to u samom finišu utakmice, kada se posle dugog pasa Nevene Milivojević, Aleksandra Lazarević našla oči u oči sa golmanom Vojvodine Tatjanom Perenčivić. Reagovala je u stilu rasnog golgetera i lagano lob udarcem smestila loptu u mrežu za konačnih 3:0.

Ovom pobedom Mašinac je potvrdio treće mesto u konačnom plasmanu na superligaškoj tabeli iza Spartaka i Crvene Zvezde.

Sezona je bila izuzetno turbulentna za niški tim, ali je opšta ocena da je završena na najbolji mogući način.

Pošto su i u ovako teškoj sezoni za klub dokazali da ipak imaju itekako konkurentan tim, za naše uslove, u Mašincu se nadaju da će naredne sezone, u mnogo normalnijim okolnostima, ostvariti i bolje rezultate.