Pobeda Studenta budi nadu za opstanak

Konačno pobeda košarkašica Studenta i već se lakše diše. U utakmici 13. kola Prve ženske lige Srbije Student je savladao ekipu Sloge iz Požege sa 91:82. Niški tim je ovim podvigom sačuvao dobre šanse za opstanak u ligi pred nastavak takmičenja.

“Studentkinje” su iskoristile umor favorizovane Sloge koja je platila ceh zbog visokog ritma utakmica. Posle kola u WABA ligi iz Požege su pre dva dana putovale u Niš i pobedile na Kup utakmici ekipu Nibaka, a onda je usledilo novo putovanje i poraz od Studenta. Okolnosti ipak ne umanjuju dobru igru košarkašica Studenta koja uliva nadu da niški tim to može da ponovi u narednim utakmicama i obezbedi oprstanak.

Od samog početka videla se velika energija u igri niške ekipe koja je imala obavezu da pobedi u meču ukoliko želi da opstane u ligi. Za razliku od nekih prethodnih utakmica kada su zbog nervoze dosta promašivale u napadu, Student je protiv Sloge odlično šutirao u prvom poluvremenu, ali je zapostavio igru u odbrani i na poluvremenu je malobrojna niška publika videla veliki broj poena, domaća ekipa je vodila – 50:46.

Treća četvrtina je bila ključna za pobedu ekipe Milkana Mrđe, tada je Student zaigrao odbranu na željenom nivou, a u napadu je od svih košarkašica dobio željeni učinak i podigao je prednost na dvocifrenu.

I u poslednjem periodu viđen je izjednačen meč, ali je Student uspeo da sačuva prednost i ostvari bitnu pobedu pred nastavak sezone.

U pobedi Studenta najefikasnija je bila Danijela Dimitrijević sa 24 poena, a pratila je Anamarija Stojičić sa 22. Upravo je košgeterski učinak te dve košarkašice ono što je nedostajalo niškom timu u većem delu sezone. Sa konstantno dobrim napadačkim partijama nastavile su Ana Ilić koja je postigla 18 i Mina Đorđević sa 15 poena. U redovima Sloge istakla se Natalija Filipović sa 21 i Marina Radović sa 15 poena.

Važnost ovoj pobedi dodatno je porasla sa informacijom da će ekipa Topolčanke istupiti iz daljeg takmičenja. Samim tim, iako je ovo treća pobeda Studenta u sezoni, niški tim će ipak ostati na dve, jer se trijumf nad ekipom iz Bačke Topole neće računati. Sa druge strane, borba za opstanak je olakšana jer će iz lige ispasti samo još jedan klub. Po svemu sudeći borba će se voditi samo između studenta i Vrbasa, i Nišlijke u tu borbu, u ovom trenutku ulaze sa pobedom više od rivala.