Plej-aut: Železničar poražen od Zvezde

Rukometaši Železničara poraženi su od Crvene zvezde 29:19 (11:10) u plej-autu. Ovakav rezultat nije iznenađujujući s obzirom na činjenicu da niški tim do sada nije upisao nijednu pobedu. Novina u odnosu na takmičenje u grupi su neki iskusni igrači u redovima Železničara.

Nišlije su imale snage za samo prvih 30.minuta. Crveno-beli su sa 2:0 otvorili utakmicu, ali je Želja uzvratio serijom od 3:0 i prvi i jedini put na meču poveo. Sve do odlaska na odmor viđena je rezultatska klackalica koja je do odlaska na veliki odmor prevagnula na stranu crveno-belih.

Odmor kao da nije prijao Nišlijama, dok su domaći za deset minuta uspeli da naprave seriju od 5:1 i steknu osetniju prednost. Izabranici Miroslava Đorđevića nisu uspeli da odgovore Zvezdi, a najveći uspeh bila su tri gola zaostatka u 45. minutu. U nastavku je prednost domaćih samo rasla, da bi u poslednjim momentima postala dvocifrena.

Gostima nije pomoglo ni angažovanje nekadašnjih isusnih igrača Miloja Dolića i Bojana Stefanovića, a novo lice u timu pored njih bio je takođe momak koji je nekada nosio dres Želje Nemanja Milutinović. Za razliku od ranije u timu nije bilo pivotmena Vladimir Ristića. Sa druge strane u pobedničkoj ekipi našli su se momci koji su nosili dres niškog tima golman Janko Gemaljević i bek Marko Knežević.

Crveno bele do pobede su predvodili Mihailo Šljukić sa sedam i Nemanja Vukićević sa pet golova. U ekipi Železničara najefikasniji su bili Nemanja Milutinović, koji je čak osam puta zatresao protivničku mrežu, te Andrej Biševac koji se četiri puta upisao u strelce.

Rukometaši Železničara nalaze se na poslednjem mestu na tabeli bez bodova. U narednom kolu Želja će u Čairu dočekati Jugović iz Kaća, koji je do sada osvojio četiri boda i nalazi se na petoj poziciji.