Odbojkaši Niša spremni za revanš Sportingu

Zanimljivo ali naporno putovanje od čak 16 sati do Lisabona, totalno je iscrpelo odbojkaše Niša, koji su nakon tolikog puta odmah morali na teren, pa samim tim poraz od Sportinga sa 3:1 po setovima u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa Izazivača i nije neko iznenađenje. Nišlije su u taj meč ušle bez dvojice novih pojačanja iz Libije, ali i kapitena Stojkovića, koji je u Nišu ostao zbog privatnih obaveza. Ipak, i pored svih nedaća sa kojima su se suočile, Nišlije su na momente delovale zaista dobro, pa nada pred revanš meč nastavlja da tinja.

Revanš je na programu sredu od 18 sati u hali Čair, osam dana nakon prvog duela u glavnom gradu Portugala. Nada jeste tanka, ali ona još uvek postoji, s tim što će Niš morati da pobedi sa najmanje 3:0 ili 3:1 po setovima, a onda da osvoji i „zlatni set“ koji se igra do 15 poena. U slučaju da Sporting osvoji dva seta, to će automatski značiti relegaciju Niša iz ovog takmičenja.

Pobednik ovog duela igraće u osmini finala protiv pobednika dvomeča između Omonije iz Nikozije i Narbona iz Francuske, a to će najverovatnije biti Narbon, koji je u prvoj utakmici slavio sa maksimalnih 3:0.

Prvi trener odbojkaša Niša, Dragan Svetozarević, pre same najave revanš meča, prokomentarisao je prvenstveni poraz od Spartaka iz Ljiga proteklog vikenda.

Ovaj poraz sigurno da boli, pošto smo da kažem po prvi put ove sezone u meč ušli kao favoriti i izgubli smo. Izuzetno važno je bilo da trijumfujemo, pošto se grčevito borimo za opstanak i za to deveto spasonosno mesto. Oni su bolje počeli meč, poveli sa 1:0, ali smo ih brzo stigli i izjednačili. Imali smo svoje šanse i u trećem a pogotovo u četvrtom setu, kada smo dugo imali prednost a onda serijom grešaka prosuli sav trud i na kraju izgubili. Utakmica jeste bila veoma bitna, ali to je sport i u njemu ne pobedi uvek kvalitetnija ekipa. Idemo dalje, ono što je bitno jeste to da ovi momci nikada ne klonu duhom, a to je dobra osnova za dalje-izjavio je Svetozarević.

Svetozarević se potom dotakao duela sa Sportingom i najavio jednu borbenu i otvorenu utakmicu do samog kraja.

Putovali smo u Lisabon bez trojice bitnih igrača i poraženi smo sa 3:1. Sada nas očekuje revanš meč na našem terenu i sigurno da ćemo dati sve od sebe u toj utakmici. Oni imaju veliki broj stranaca u timu, a samo jedan odbojkaš je iz Portugala. Vrlo su nezgodni jer su na svim pozicijama pokriveni sa kvalitetnim odbojkašima, koji dobro osećaju igru. Mi ćemo za razliku od tog duela biti kompletni, i pokušaćemo sve da dođemo do pobede od 3:0 ili 3:1, kako bi kroz dodatni „zlatni set“ tražili svoju šansu za prolaz među 16 najboljih. Znamo da neće biti lako, naprotiv, ali smo spremni i borićemo se do poslednjeg poena. Pozvao bih navijače da dođu u što većem broju i da u jednoj lepoj sportskoj atmosferi dočekamo rivala. Imamo veliku podršku našeg saveza, koji nam je pomogao u organizaciji ove utakmice. Idemo hrabro, pa kako bude-završava Dragan Svetozarević.

Pravdu na ovom susretu deliće Kener Cildir iz Turske i Ilia Penkov iz susedne Bugarske. Ulaz u halu Čair biće slobodan za sve ljubitelje odbojke, uz apel da se poštuju sve propisane mere u cilju suzbijanja pandemije virusa Kovid-19.

tekst: Petar Dubljević