Novi uspeh kata tima niškog Elida

Proteklog vikenda u Čačku je održan prestižni međunarodni karate turnir Zlatni pojas, na kome je učestvovalo preko 1300 takmičara iz 25 zemalja. Zaslugu za kvalitet i masovnost turnira ima njegova tradicija duga 48 godina.Takmičari Karate kluba Elid su na ovom turniru osvojili dve srebrne medalje.

Dimitrije Ristić, koji je takođe i reprezentativac Srbije u svojoj kategoriji, zauzeo je drugo mesto u konkurenciji 20 juniora. Na putu do ove medalje, pobedio je takmičare iz Slovačke, Mađarske, Crne Gore i Srbije.

Zlatnu medalju sa Prvenstva Srbije za seniore opravdao je i kata tim niškog kluba, osvojivši srebrnu medalju na ovom prestižnom takmičenju. Ekipa u sastavu Andrija Stanković, Dimitrije Ristić i Petar Rupčić pokazala je svoj kvalitet i na međunarodnoj sceni.

Već narednog vikenda takmičare karate kluba Elid očekuje nastup na Kupu uže Srbije koji je kvalifikacioni za Kup Srbije koji ce se održati početkom maja meseca.